כמה עולה להטיס כלב

images-כמה עולה להטיס כלב

אוג 31, 2017 images

כמה עולה להטיס כלב

  • כלבים
  • מתן גל

עוברים לחו"ל? חוזרים ארצה? רוצים לרכוש או לאמץ כלב ולהעביר אותו מדינה? השאלה הראשונה שבוודאי עולה לכם לראש זה "כמה עולה להטיס כלב".

אז כמה באמת עולה להטיס כלב? לצערנו, אין תשובה אחידה וחד משמעית, ולכן, לא ניתן למצוא מחירון ברור אם בכלל. אולם ניתן, להסביר לכם איך מחשבים הטסתו של כלב כדי שתוכלו להבין את מהות העלויות ותוכלו להחליט אם ומה הכי "משתלם".

כיצד ניתן להטיס כלב?

כיצד ניתן להטיס כלב?

לפני שנתחיל לדבר על כמה עולה להטיס כלב, חשוב להבין שיש כמה דרכים שבהן ניתן להטיס כלב: בתא הנוסעים, בבטן המטוס כ"מטען חורג", בבטן המטוס כמשלוח אווירי (קרגו) וכהטסה טיפולית (כלב טיפולי או בעל חיים לתמיכה נפשית).

הטסת כלב בתא הנוסעים מתאפשרת רק כאשר הכלב שוקל פחות מ-8 ק"ג. רוב חברות התעופה מאפשרות עד 8 ק"ג, אך ישנן חברות שמאפשרות לקחת כלב עד 10 ק"ג. חשוב לדעת, כי המשקל (כולל תיק הנשיאה לכלב) אינו הפקטור היחיד, ועל תיק הנשיאה של הכלב להתאים לתא הנוסעים. קחו בחשבון שלכל חברת תעופה מידות מקסימליות שונות.

דרך נוספת להטיס כלב הינה בבטן המטוס כ"מטען חורג" (ככבודה אישית). רוב הכלבים בעולם טסים כמטען חורג. בכדי להטיס כלב כמטען חורג, על הבעלים להיות עם הכלב באותה הטיסה. בנוסף לכך, חשוב לוודא שחברת התעופה והמדינות (מדינת המוצא, המעבר והיעד) מאפשרות זאת.

כאשר לא ניתן להטיס כמטען חורג, תצטרכו להטיס את הכלב שלכם כמשלוח אווירי (קרגו). כאשר מטיסים כלב כקרגו, יש צורך בהנפקת שטר מטען ולכן, יש צורך בפרוצדורה של מכס (במדינת המוצא והיעד).

כלב אשר טס כקרגו לא חייב לטוס עם הבעלים. יתרה מזאת, חברת התעופה לא מקשרת בין הבעלים לבין הכלב. ולכן, כאשר כלב טס כקרגו הוא טס "ללא ליווי" גם אם בפועל הבעלים על אותה הטיסה.

בנוסף לשלושת הדרכים הללו, קיימת דרך נוספת, כהטסה טיפולית (כלב טיפולי או כבעל חיים לתמיכה נפשית). ישנם אנשים אשר לא מסוגלים לטוס ללא תמיכת הכלב. במקרים כאלה, ואם יש ברשות הבעלים את כל האישורים הנדרשים, חברת התעופה מאפשרת לבעלים לקחת את הכלב איתו בתא הנוסעים (לא משנה כמה שוקל הכלב).

כמה עולה להטיס כלב בתא הנוסעים?

כמה עולה להטיס כלב בתא הנוסעים?

הטסת כלב בתא הנוסעים בדרך כלל עולה בין $50 ל-$150. המחיר מתשנה בהתאם ליעד ובהתאם לחברת התעופה.

אל על, למשל, גובה $100 עבור הטסת כלב בתא הנוסעים. לעומת זאת, אם תרצו לקחת את הכלב בתא הנוסעים של חברת התעופה יונייטד, תצטרכו להיפרד מ-$125 ועוד $125 אם יש לכם עצירה של למעלה מ-4 שעות בתוך ארה"ב או מעל 24 שעות מחוץ לארה"ב (המחירים, כמובן, נכונים להיום).

עלויות הטסה בבטן המטוס ככבודה אישית

עלויות הטסה בבטן המטוס ככבודה אישית

אם מתאפשר לכם להטיס את הכלב שלכם ככבודה אישית (כמטען חורג), העלות נעה בין $100 ל-$450. גם כאן, המחיר משתנה בהתאם ליעד ובהתאם לחברת התעופה.

ישנן חברות תעופה אשר גובות לפי משקל הכלב והכלוב. אל על, למשל, מחייבים $200 עד 50 ק"ג (כולל משקל הכלוב) ו-$400 עבור כלב אשר שוקל מעל 51 ק"ג (כולל משקל הכלוב).

לופטהנזה, לעומת זאת, מחייבים בהתאם לגודל הכלוב ועל פי מרחק. אם מדובר בכלוב הטסה קטן, הטסת הכלב תעלה בין $150 ל-$200. במקרה והכלוב גדול יותר, תצטרכו לשלם בין $300 ל-$450.

ישנן חברות תעופה אשר מחייבת סכומים גבוהים יותר, כי הן מחייבות כ-20 יורו עבור כל ק"ג. ליעדים ספציפיים, הטסת הכלב שלכם כמטען חורג עשויה להגיע לכ-1,000 יורו!

כמה עולה להטיס כלבים כקרגו?

כמה עולה להטיס כלבים כקרגו?

אתם בוודאי רוצים קודם כל לדעת למה בכלל להטיס כלב כקרגו. ובכן, בעלים של כלב נדרש להטיסו כקרגו כאשר מתקיים אחד משלושת התנאים הבאים: המדינה בה אתם נמצאים מאפשרת להכניס ו/או להוציא ממנה בעלי חיים רק כקרגו, חברת התעופה שבחרתם מאפשרת הטסת בעלי חיים רק כקרגו, או כאשר אתם רוצים להטיס את הכלב שלכם ללא ליווי.

אתם בוודאי רוצים גם לדעת כמה עולה להטיס כלב כקרגו. ובכן, זה ממש לא זול. כאשר מטיסים כלב כקרגו, לרוב מחשבים זאת לפי נפח הכלוב. בנוסף לכך, צריך לזכור שהעלות משתנה בהתאם ליעד ולפי חברת התעופה.

על מנת שתבינו במה מדובר, אם לדוגמא אתם צריכים להטיס כלב לאנגליה, עלות הטסה של כלב בכלוב גדול תעלה לכם לא פחות מ-$1,500!

לאנגליה כמובן, ניתן להטיס בעלי חיים רק כקרגו.

כלב טיפולי / לתמיכה נפשית

כלב טיפולי / לתמיכה נפשית

הטסה של כלב טיפולי ו/או של כלב לתמיכה נפשית מאפשרת מצב שבו לא תצטרכו לרכוש כלוב הטסה (חיסכון לא קטן). בנוסף לכך, אצל רוב חברות התעופה, לא תצטרכו לשלם עבור כרטיס הטיסה של הכלב!

חשוב להדגיש: אם הכלב שלכם מוגדר ככלב טיפולי ו/או ככלב לתמיכה נפשית, אין זה אומר שאינכם נדרשים למסמכי יבוא/יצוא. ההבדל היחיד הוא בעניין ההטסה ואין זה מאפשר לכם לטוס ללא מסמכים!

אם יש לכם שאלות בנושא, אנחנו כאן!

 

מאמרים מעניינים
Labrador dog and gray cat are looking towards viewer

צור קשר

נשמח לשמוע מכם!

     
    Call Now Button