יבוא כלבים לישראל

images-יבוא כלבים לישראל

אוג 31, 2017 images

יבוא כלבים לישראל

  • כלבים
  • מתן גל

יבוא כלבים לישראל כרוך במספר פרוצדורות שיש ליישם. משרד החקלאות הינו אחראי על נהלי היבוא לישראל. נכון ליום כתיבת המאמר, הנהלים קובעים את הדברים העיקריים שמצויינים כאן.

יבוא כלבים לישראל – גיל מינימום

על הכלבים להיות לפחות בני 4 חודשים לפני הבאתם לישראל. ישנן כמה מדינות בודדות אשר ניתן לייבא דרכן כלב בן 3 חודשים בלבד. התנאים הללו נקבעו מכיוון, שכאשר הכלב מאוד צעיר, ונמצא סמוך למועד בו הוא נולד, הוא פגיע מאד למחלות. בגיל 3 או 4 חודשים הכלב מתחיל להתייצב מבחינה בריאותית ומתחיל לפתח מערכת חיסונית חזקה וחסונה.

שבב וחיסון נגד כלבת

הדבר הראשון שהכלב יצטרך לקבל זה שבב בינלאומי אשר עומד בתקנים של מדינת ישראל. לאחר החדרת השבב הכלב יצטרך לקבל חיסון נגד כלבת. כפי שנרשם בפסקה הקודמת, ישנן מדינות אשר ניתן לייבא מהן כלבים בגיל 3 חודשים. הטסת כלבים לישראל בגיל 3 חודשים מאותן המדינות מתאפשר רק מכיוון שאינכם נדרשים לחיסון נגד כלבת ובדיקת דם. במדינות הללו אין כלבת ולכן החיסון לא נדרש.

על החיסון נגד כלבת להיות לפחות בן חודש ולא יותר משנה!

בדיקת דם

השלב הכמעט סופי הינו בדיקת הדם. את בדיקת הדם ניתן לעשות רק אם עבר לפחות חודש מאז קבלת החיסון נגד הכלבת. בדיקת דם אשר תתבצע פחות מחודש ימים מקבלת החיסון לא תאושר ע"י הרשויות בישראל (ובמדינות אחרות בעולם).

את בדיקת הדם יש לבצע רק במעבדה מאושרת!

קבלת התוצאות יכולה לקחת לא מעט זמן. ישנן מדינות, כמו ארה"ב למשל, אשר קבלת התוצאות תתקבלנה לאחר 4-6 שבועות! בנוסף לכך, ישנן מדינות אשר מאפשרות, בתוספת תשלום, לזרז את זמן קבלת התוצאות. זירוז קבלת התוצאות אינו דבר זול (לעיתים עולה פי 2 מהבדיקה עצמה), אך, לדעתנו, מומלץ לעשות זאת.

תעודת בריאות ווטרינרית

השלב הסופי הינו הנפקת תעודת בריאות. יבוא כלבים לכל מקום בעולם נעשה עם תעודת בריאות ווטרינרית, אשר מטרתה העיקרי הינה לציין שהכלבים בריאים ולסכם את כל מה שבוצע בהתאם לנהלי היבוא של מדינת היעד.

מדינת ישראל דורשת, שתעודת הבריאות לא תונפק יותר מ-10 ימים לפני מועד ההגעה ארצה. על התעודה להכיל את כל הדרישות העיקריות אשר צויינו במאמר.

יבוא כלבים באמצעות רישיון יבוא

כלבים אשר נדרשים לרישיון יבוא נדרשים להגיע לישראל באמצעות שטר מטען, וניתן יהיה לשחרר אותם רק במסוף המטענים.

מדובר בנוהל חדש אשר נכנס לתוקף החל מה-1 לאוגוסט 2017. הנוהל קובע, שאם אתם נדרשים לרישיון יבוא, תצטרכו לשלוח את הכלבים שלכם כמטען (קרגו).

מאז שהנוהל החדש נכנס לתוקף, ישראלים רבים הפסיקו לייבא כלבים לישראל.

עוד בנושא הטסת חיות מחמד >>

מאמרים מעניינים
Labrador dog and gray cat are looking towards viewer

צור קשר

נשמח לשמוע מכם!

Call Now Button