google analytical

חיסון כלבת לכלב ולחתול

images-חיסון כלבת לכלב ולחתול

פבר 14, 2018 images

חיסון כלבת לכלב ולחתול

  • בעלי חיים
  • מתן גל

כלבת מהי?

כלבת (Rabies) הינה מחלה ויראלית (מחלה שנגרמה בגלל וירוס) קטלנית אשר לצערנו, אין לה תרופה מוכרת. המחלה יכולה לפגוע לא רק בכלבים (למרות שמה), אלא גם בחתולים ובבני אדם.

מחלת הכלבת מדבקת בעיקר דרך רוק ובדרך כלל באמצעות נשיכה.

מדינת ישראל נחשבת למדינה נגועה בכלבת. החוק בישראל קובע שיש לחסן כל כלב נגד כלבת בכל שנה, החל מגיל 3 חודשים. ישנן כמה מדינות בודדות בעולם, כגון אנגליה, אוסטרליה וניו זילנד, אשר נחשבות כנקיות ממחלת הכלבת.

חיסון כלבת לפני מעבר לחו"ל

אחרי לא מעט דילמות ומחשבות הגעתם למסקנה שאם לא תעזו עכשיו כבר לא תעשו לעולם את הרילוקיישן שעליו חלמתם כל השנים. אם יש לכם הצעה שנראית מעניינת ואם אתם רוצים להיות בטוחים שתצליחו לחיות את החיים בדיוק כפי שתמיד רציתם, כדאי שתעשו את הצעד הזה ושתיקחו אתכם גם את בעל החיים שלכם.

רגע לפני שאתם בטוחים שהכל מסודר ושאתם פשוט מגיעים לנתב"ג עם הכלב או החתול שלכם, כדאי שתדעו שיש חוקים מאוד ברורים לגבי הטסת חיות מחמד. החוקים כוללים, מצד אחד, את התנאים של חברות התעופה השונות ומצד שני, את הדרישות הבריאותיות של מדינת ישראל של מדינת היעד. החוקים בנושאים הללו יכולים להשתנות בין היעדים השונים, אך מה שתמיד חוזר על עצמו זו העובדה שהכלב או החתול שלכם יצטרך להיות מחוסן נגד כלבת.

אל תשאירו דברים לדקה ה-90

על מנת שחיית המחמד שלכם תוכל לעלות על מטוס שיוצא מישראל לנקודה כלשהי בעולם, היא לרוב תצטרך להיות עם שבב אלקטרוני. בנוסף לכך, חיית המחמד חייבת להיות מצוידת גם באישור שהיא חוסנה כנגד מחלת הכלבת. אם לא די בכך, יש מדינות שדרושות גם אישור של משרד החקלאות שמעיד על כך שבגוף הכלב או החתול קיימים נוגדנים נגד כלבת.

חשוב להבין: בדיקה זו נעשית באמצעות בדיקת דם ואי אפשר לעשות אותה מייד עם קבלת החיסון. את בדיקת הנוגדנים ניתן לעשות לא פחות מחודש ימים לאחר קבלת החיסון. בנוסף לכך, יש מדינות אשר יאפשרו לכם להיכנס אליהם רק 3-6 חודשים לאחר קבלת התוצאות!

זו הסיבה, שבגללה כדאי להיערך לקראת המעבר עם חיית המחמד כמה שיותר זמן מראש ובעיקר לבדוק היטב את חוקי המדינה אליה אתם טסים, ובכך לוודא שאתם לא עושים טעויות וכי ברגע האמת חיית המחמד שלכם באמת תוכל להיכנס אתכם למדינת היעד.

אישור שתקף לכל החיים

למרות הרצון הטוב לעבור לחיות במדינה אחרת ולמרות שכולנו יוצאים למסע כזה עם הרבה תקווה בלב, לא תמיד הדברים הולכים כמתוכנן. לכן, לא פעם אנשים מוצאים את עצמם כעבור שנה-שנתיים מוותרים על החלום הגדול וחוזרים לישראל עם חיית המחמד. חשוב לדעת שאישור הנוגדנים שהוצאתם לא בהכרח יהיה תקף לכל אורך חיי הכלב ו/או החתול.

נכון לעת כתיבת מאמר זה, אם בעל החיים שלכם יקבל חיסון כלבת כל שנה, בלי לפספס אפילו יום אחד, תוכלו לשמור על תוקף הבדיקה.

אם אתם עושים את המעבר הצפוי ואתם רוצים לעשות אותו על הצד הטוב ביותר, כדאי יהיה להקפיד על כל הפרטים. בנוסף לכך, אם הבירורים השונים לקראת הטיסה, בין אם זה מבחינת הלוגיסטיקה ובין אם זה מבחינת הבירוקרטיה, נראים לכם מורכבים מידי, זכרו שאתם לא לבד. אנחנו בחברת Pets2Fly יכולים לסייע לכם לכל אורך הדרך לגבי כל שאלה או בעיה שיש לכם בנושא. תתקשרו אלינו עוד היום ונעשה את המעבר הזה ביחד!

מאמרים מעניינים

hebrew-pets-img

צור קשר