הטסת כלבים מסוכנים

תמונה של כלב מסוכן, כנראה פיטבול

הטסת כלבים מסוכנים

עבור רבים מאיתנו, כלב נחשב כחלק חשוב מהמשפחה ולכן, טבעי שמשפחות רבות לא מוכנות לחשוב על השארת הכלב שלהם מאחור. עם זאת, כדאי לדעת שכל הנושא של הטסת כלב הוא רציני ומורכב ביותר. הדבר מסתבך עוד יותר כאשר מדובר בהטסת כלבים מסוכנים.

מתלבטים אם להטיס את הרוטוויילר או, אולי, את הפיטבול שלכם? למרבה הצער, מעבר למדינה אחרת עם כלבים מסוכנים יכול להיות מאוד מסובך. לא מעט מדינות בעולם אסרו על הכנסת גזעים מסויימים ואף חוקקו חוקים ותקנות המתייחסות לעניין.

יתכן, כי הטסת כלב מסוכן למדינות מסוימות תדרוש מכם עיסוק רב וניירת נוספת, שתצטרכו לספק.

מהו כלב מסוכן?

כלב עצבני/מסוכן שרוצה לנשוך

לפי התקנות, כלב מסוכן הוא "כלב השייך לגזע מסוכן וכן, כלב שהוא הכלאה של גזע מסוכן וקיים דמיון בין דפוסי התנהגותו ותכונותיו הפיסיות לאלו של כלב השייך לגזע מסוכן".

כלומר, כלב מסוכן הוא כלב ששייך לאחד הגזעים שהוגדרו כמסוכנים ואין זה משנה אם הכלב גזעי או "מעורב".

הגזעים המסוכנים בישראל

בול טרייר נחשב ככלב מסוכן בישראל

במדינת ישראל, הגזעים הבאים הוגדרו כמסוכנים:

 • אמריקן סטאפורדשייר בול טרייר (אמסטאף)
 • בול טרייר
 • דוגה ארגנטינאי
 • טוסה יפני
 • סטאפורדשייר בול טרייר (סטאף אנגלי)
 • פיטבול
 • פילה ברזילאי
 • רוטוויילר
 • אמריקן בולי (התווסף ב-2019 לרשימת הכלבים המסוכנים בישראל)

למה כלבים אלו נחשבים למסוכנים בישראל?

רוטווילר עם מחסום פה

כלבים אלו הוגדרו כמסוכנים כי הם מאופיינים בתכונות גופניות ייחודיות (כמו מבנה לסת עוצמתי) והתנהגותיות מסוימות.

האם זה אומר שלא ניתן לאלף אותם ולגדל אותם כחיות מחמד? ממש לא! מרבית הכלבים שמוגדרים כמסוכנים הינם ידידותיים, ולא יתקפו בני אדם או חיות אחרות ללא סיבה.

הטסת כלב מסוכן לישראל

2 מטוסים בכיוון ישראל

בכדי לייבא כלב מסוכן לישראל, עליכם לעמוד בתקנות (יבוא והחזקה של כלבים מסוכנים תשס"ה-2004) ובהגבלות שונות.

אחד הדברים שתצטרכו להשיג הוא רישיון יבוא (היתר יבוא). כדי לקבל את הרישיון הזה, הדברים הבאים חייבים להתקיים:

 • בעל הכלב חייב להיות אדם מעל גיל 18.
 • הכלב חייב לעבור עיקור או סירוס.
 • על הכלב להיות בחזקתו של בעליו לפחות 18 חודשים לפני מועד הבאתו לישראל.

בנוסף לתנאים אלה, אם תרצו להביא לישראל כלב מסוכן, עדיין תצטרכו לעמוד בכל הדרישות ליבוא חיית מחמד לישראל. כלומר, הכלב שלכם יצטרך שבב, חיסון כלבת, בדיקת נוגדנים וכו'. אנו ממליצים לקרוא את נהלי היבוא של ישראל בעמוד הבא – לחצו כאן!

הטסת כלבים מסוכנים לישראל כמשלוח אווירי

כלובים של כלבים על עגלה בשדה התעופה בדרך לטיסה שלהם

ב-2017, נהלי היבוא של מדינת ישראל השתנו. משרד החקלאות קבע שכלב שנדרש לרישיון יבוא יצטרך לטוס באמצעות שטר מטען.

בשל העובדה שכלבים מסוכנים נדרשים לרישיון יבוא, אפשר להביאם רק בתור משלוח אווירי (באמצעות שטר מטען). במילים אחרות, אין אפשרות להביא כלב מסוכן כמטען חורג (בעלויות סבירות) ו/או בתא הנוסעים (כמו למשל, בתור כלב לתמיכה רגשית).

יבוא כלב מסוכן לישראל ניתן לעשות רק בתור קרגו, נקודה!

להלן שאלה נפוצה בנושא הזה: יש לי כלב מסוכן אשר נולד או היה בעבר בישראל, האם התהליך שונה? התשובה היא חד משמעית, לא! הטסת כלבים מסוכנים לישראל תעשה רק בתור משלוח אווירי.

חברות תעופה שלא מטיסות ו/או מגבילות הטסה של כלבים מסוכנים

בן אדם עצוב/עייף עם מזוודה בשדה התעופה

אם חשבתם שזה כל מה שאתם צריכים לדעת על הטסת כלב מסוכן לישראל, טעיתם!

אחרי שכבר הפנמתם אילו מסמכים תדרשו ואיזה תהליך תצטרכו לעבור בכדי להביא את הכלב שלכם לישראל, עכשיו אתם גם צריכים למצוא חברת תעופה שתהיה מוכנה לקחת את הכלב שלכם.

כיום, רוב חברות התעופה לא מוכנות להטיס כלבים בעלי אף פחוס ו/או כלבים מסוכנים/אגרסיביים. להלן כמה דוגמאות:

 • חברות התעופה יונייטד (United) ודלתא (Delta) לא מאשרות להטיס באמצעותן פיטבול, אמסטאף, בול טרייר ועוד. מומלץ להיכנס לאתרים שלהן בכדי לראות את הרשימות המלאות.
 • לופטהנזה (Lufthansa) – החל מה-1/1/2020, לא ניתן יהיה להטיס עימה כלבים בעלי אף פחוס (כגון: פיטבול, אמסטאף, בול טרייר ועוד) בתור מטען חורג. לופטהנזה תאפשר עדיין להטיס כלבים בעלי אף פחוס ו/או מסוכנים רק בתנאי שזה יהיה כמשלוח אווירי (באמצעות שטר מטען). בנוסף לכך, לופטהנזה קבעו כבר לפני כמה שנים שבכדי להטיס באמצעותם כלב מסוכן/אגרסיבי (כגון פיטבול, רוטוויילר ועוד), יש להטיסו בכלובעץ או מתכת. לא ניתן להטיס בלופטהנזה כלב מסוכן בכלוב הטסה רגיל!

יש עוד חברות תעופה רבות שלא מוכנות להטיס כלב מסוכן. אנו ממליצים לכם לבדוק מול חברת התעופה, שאיתה תרצו לטוס, לפני שאתם מזמינים לעצמכם כרטיסי טיסה.

יבוא כלב מסוכן לישראל – כמה זה יעלה?

שקלים מזומנים

בעקבות השינויים שהונהגו ב-2017, היום, הטסת כלב מסוג זה לישראל היא סיפור יקר. כמה יקר? לעיתים, מדובר בהליך של אלפי דולרים!

למה זה כל כך יקר? בעיקר בשל העובדה שלשלוח כלב באמצעות שטר מטען, עולה יותר מאשר לשלוח כלב כמטען חורג. בנוסף לכך, ברגע שיש שטר מטען, צפויות עלויות נוספות כגון: עלות הנפקת שטר המטען, עלויות שחרור ממכס ועוד.

בקיצור, אם אתם מתכננים להביא פיטבול לישראל, קחו בחשבון שזה יעלה לכם כסף רב!

הסנקציות

פיטבול עצוב בהסגר

אדם אשר מביא כלב מסוכן לישראל מבלי לעמוד בכל התנאים שנקבעו, דינו עד 6 חודשי מאסר!

ומה לגבי הכלב? השירותים הווטרינרים יחזירו את הכלב לארץ המוצא או ירדימו אותו. הבעלים, כמובן, יחויב בכל ההוצאות הכספיות הכרוכות בכך.

מדינות שלא מאשרות יבוא כלבים מסוכנים

תמרור של מקום שלא מאפשר להכניס כלב

ניתן להקיש מהמאמר, שהרשויות בארץ הגזימו עם הדרישות שלהן. אנחנו, לעומת זאת, חושבים אחרת. לדעתנו, המצב כאן לא עד כדי כך גרוע.

האם ידעתם, למשל, שיש מדינות שלא מאפשרות כלל להכניס אליהם גזעים מסוימים? כן, נשמע הזוי, אבל יש מדינות בעולם שפשוט לא יאפשרו לכם להכניס אליהן פיטבול או כלב מסוכן אחר. עצוב 🙁

להלן כמה דוגמאות:

 • גרמניה – אם תרצו לעבור לגרמניה, תדעו שלא תוכלו לעשות זאת עם פיטבול, אמסטאף, סטאפורדשייר בול טרייר או בול טרייר.
 • בריטניה – חוק הכלבים המסוכנים, אשר נחקק ב-1997, קבע שיש 4 גזעים שאסור להחזיק בממלכה: פיטבול, טוסה יפני, פילה ברזילאי ודוגה ארגנטינאי. ניתן לקבל אישור חריג אבל מדובר בסיפור מורכב, ארוך ויקר. אם יש לכם כלב כזה, אנו ממליצים לכם לשקול היטב את מעברכם (גם אם מדובר בכלב "מעורב").
 • אוסטרליה וניו זילנד – הרשויות באוסטרליה וניו זילנד קבעו שלא ניתן להכניס דוגו ארגנטינאי, פילה ברזילאי, טוסה יפני, פיטבול ופרסה קנריו. בנוסף, אסור גם לייבא כלבים אשר מעורבים עם כלבי פרא (כגון זאב צ'כי).

הטסת כלבים מסוכנים בעזרת Pets2Fly

איש עסקים ואשת עסקים מראים לנו מסך מחשב עם האתר של פטס2פליי

משפחות רבות מבצעות בשנים האחרונות רילוקיישן עם חיות מחמד. בכדי להגדיל את הסיכויים למעבר חלק, יש הרבה דברים שצריך לתכנן מראש בכדי למנוע עוגמת נפש והוצאות מיותרות.

אם אתם בעלי כלב מגזע מסוכן, תצטרכו לנקוט באמצעי זהירות מיוחדים לפני הטיסה שלכם. צוות המומחים שלנו יוכל לסייע לכם עם התקנות הנדרשות, בניית כלוב הטסה תיקני (במידת הצורך), למצוא עבורכם חברת תעופה שתאפשר לכלב שלכם לטוס, לחסוך לכם זמן רב, כאב ראש וכמובן עלויות, וכל זאת בהתאם לחוק!

אנו יודעים, שיהיו דברים שתוכלו לעשות לבד ושיהיו דברים שתצטרכו בהם עזרה. תעשו לעצמכם ולכלביכם טובה ותנו למומחים לעשות זאת עבורכם. יש מצב שעם חברה להטסת כלבים זה יעלה לכם יותר, אבל מכיוון שכלב הוא הרבה יותר מחיית מחמד, אנו ממליצים לכם לא לקחת סיכונים מיותרים.

כפי שניתן להבין ממאמר זה, הטסת כלבים מסוכנים אינה דבר פשוט ועל כל טעות משלמים, לפעמים אפילו ביוקר רב!

מאמרים מעניינים
Labrador dog and gray cat are looking towards viewer

צור קשר

נשמח לשמוע מכם!

   
  Call Now Button