דגל של אוסטרליה

הטסת בעלי חיים לאוסטרליה

img

הטסת בעלי חיים לאוסטרליה

הטסת בעלי חיים לאוסטרליה תדרוש מכם להתמודד עם תהליך בירוקרטי ארוך, יקר ומסובך. כן, אם זה לא היה ידוע לכם, אוסטרליה נחשבת לאחת המדינות הקשות ביותר בעולם ליבוא חיות מחמד.

כדי לייבא חיות מחמד לאוסטרליה, תצטרכו לעמוד בתנאים הנוקשים שנקבעו ע"י משרד החקלאות האוסטרלי. תנאים אלה משתנים בהתאם לסוג חיית המחמד, מדינת המוצא שלכם ועוד.

שבב בינלאומי

כלב וחתול עם שבבים שנקראים ע"י סורק שבבים

כלבים וחתולים הנכנסים לאוסטרליה חייבים בשבב אלקטרוני מסוג ISO. השבב צריך להיות פעיל כבר בתחילת התהליך ולפני קבלת החיסונים השונים.

רוב מספרי השבבים מכילים 9, 10 או 15 ספרות. שבבים המתחילים בספרות 999 אינם מתקבלים באוסטרליה.

בעלי חיות מחמד חייבים לוודא שהשבב האלקטרוני נסרק בהצלחה בכל ביקור וטרינרי. מספר השבב הסרוק חייב להיות מוזן בצורה תקינה ומדויקת בכל מסמכי הכלב/החתול.

החיסונים הנדרשים להטסת כלב/חתול לאוסטרליה

כלב קטן מקבל חיסונים אצל הוטרינר

יש לחסן חיות מחמד עם חיסון נגד כלבת כאשר חיית המחמד בת 90 יום לפחות. החיסון חייב להיות בתוקף בזמן היצוא ומאושר לשימוש על ידי הרשות המוסמכת, בארץ היצוא. אוסטרליה מקבלת חיסונים נגד כלבת התקפים למשך 3 שנים, אך ורק אם הדבר מצויין ע"י היצרן.

אם יש לכם כלב, מומלץ שיקבל חיסון שמגן על פרוו (Parvo), כלבלבת (Distemper), דלקת כבד נגיפית (Hepatitis), שעלת מכלאות (Brontectella Bronetectasis) ופארא-אינפלואנזה (Parainfluenza). אם ארץ המוצא שלכם היא ארה"ב, הכלב שלכם חייב להיות מחוסן גם מפני וירוס שפעת הכלבים.

במידה ויש לכם חתול, מומלץ שהחתול יקבל חיסון המגן מפני מחלת החתלתלת/כלבלבת (Distemper/Panleukopenia), רינוטרכאיטיס (Feline Rhinotracheitis), קליצי וירוס (Calici Virus) ומחלת הכלמידיה/כלמידופילה (Chlamydia/Chlamydophila).

כלבים וחתולים חייבים לקבל טיפול נגד קרציות ופרעושים. טיפול בטפיל חיצוני זה חייב להיעשות בכלבים לפחות 21 ימים לפני שהדם נאסף עבור בדיקת קדחת הקרציות (Ehrlichia Canis). בנוסף, הכלב חייב לקבל הגנה מתמשכת לקרציות/פרעושים עד למועד היצוא.

אם יש לכם חתול, טיפול לקרציות/פרעושים חייב להיעשות לפחות 21 ימים לפני תאריך היצוא.

כלבים וחתולים צריכים לקבל פעמיים טיפול נגד טפילים פנימיים (תולעים עגולות ושטוחות). שני הטיפולים חייבים להיעשות בטווח של לפחות 14 ימים זה מזה ולא יותר מ-45 ימים לפני מועד היצוא. הטיפול השני צריך להינתן במהלך חמשת הימים לפני מועד היצוא.

אם הכלב שלכם ביקר אי פעם ביבשת אפריקה, הוא יצטרך לעבור גם טיפול נגד בבזיה קאניס (Babesia canis).

בדיקת נוגדני כלבת עושים 6 חודשים לפני המעבר!

דגימות דם לבדיקת נוגדני כלבת

שלא כרוב המדינות בעולם הדורשות בדיקת נוגדנים של כלבת, אוסטרליה אינה מחייבת המתנה של 30 ימים בין החיסון נגד כלבת ללקיחת הדם. אנו ב-Pets2Fly ממליצים לכם בכל זאת לחכות חודש בין החיסון ללקיחת הדם.

אם לחיית המחמד שלכם יש היסטוריה של חיסוני כלבת רגילים, תוכלו לקחת את דגימת הדם מוקדם יותר. כפי שציינו קודם, אנו ממליצים לכם לחכות 30 ימים טרם לקיחת הדם כדי שהבדיקה תהיה תקפה לשימוש עתידי.

בדיקת הדם צריכה להיעשות במעבדה המאושרת ע"י ה-OIE והתוצאה הנדרשת היא לפחות 0.5 מ"ל/יב"ל.

בדיקת הדם תקפה ל-24 חודשים.

אם חיית המחמד שלכם נכנסת לאוסטרליה ממדינה בקטגוריה 2 או 3 (כמו למשל ישראל), חיית המחמד שלכם לא תוכל להיכנס עד שיעברו 180 ימים מיום הגעת הדגימה למעבדה.

בדיקות דם נוספות לצורך הטסת כלב לאוסטרליה

יד מחזיקה דגימת דם

בתוך 45 ימים לפני תאריך היצוא, ולפחות 21 ימים לאחר הטיפול הראשון נגד טפילים חיצוניים, חובה לבדוק אם לכלב יש זיהום ארליצ'יה קניס. תוצאת הבדיקה חייבת להיות שלילית.

בנוסף, אם יש לכם כלב שאינו מעוקר, תצטרכו לבצע בדיקת ברוצלה (Brucellosis Canis), בתוך 45 ימים לפני מועד היצוא. התוצאה חייבת להיות שלילית. במידה והכלב שלכם מעוקר, אין צורך לבצע את הבדיקה.

כלבים צריכים גם לעבור בדיקת לישמניה, לא יותר מ-45 ימים לפני תאריך היצוא. התוצאה חייבת להיות שלילית.

אם הכלב שלכם מחוסן לעכברת (Leptospira Canicola), בדיקת הדם (Leptospirosis) אינה נדרשת. במידה והכלב אינו מחוסן לעכברת, הוא יצטרך לעבור בדיקה לא יותר מ-45 ימים לפני תאריך היצוא. התוצאות צריכות להיות שליליות.

תעודת בריאות וטרינרית

תעודת בריאות לחיות מחמד

אחד השלבים הסופיים בתהליך של הטסת בעלי חיים לאוסטרליה הוא תעודת בריאות וטרינרית.

את תעודת הבריאות מקבלים מהרשויות באוסטרליה בעת קבלת ההיתר יבוא, ויש למלא אותה במהלך חמשת הימים האחרונים לפני מועד הטיסה.

תעודת הבריאות מסכמת את כל התהליך. בעזרת תעודה זו, תוכלו לוודא שעשיתם את כל הנדרש בכדי להביא חיית מחמד לאוסטרליה.

חשוב לדעת: וטרינר ממשלתי, במדינת המוצא, יצטרך לחתום בכל עמודי התעודה.

היתר יבוא להבאת בעלי חיים לאוסטרליה

היתר מקבל חותמת "אישור"

כלבים וחתולים זקוקים להיתר יבוא ממשרד החקלאות האוסטרלי. כלבים וחתולים מנורפלוק, איילנד וניו זילנד אינם זקוקים להיתר יבוא.

בכדי לקבל את ההיתר, תצטרכו להעביר לרשויות באוסטרליה את כל המסמכים הנדרשים:

 • תעודת חיסון כלבת
 • תוצאת בדיקת הנוגדנים
 • טופס הצהרת בדיקת RNAT

התהליך לוקח לפחות 20 ימי עסקים והיתר היבוא שתקבלו יהיה תקף למשך 12 חודשים, ממועד ההנפקה.

חשוב לציין כי היתר יבוא עולה כ-480 דולר אוסטרלי עבור החתול/הכלב הראשון ועוד כ-240 דולר אוסטרלי עבור כל חתול/כלב נוסף.

החתולים והכלבים שאסור לייבא לאוסטרליה

רוטווילר עצבני מראה שיניים

אם יש ברשותכם כלב גזעי מהגזעים הבאים, לא תוכלו לייבא אותו לאוסטרליה:

 • דוגו ארגנטינו
 • פילה ברזילרו
 • טוסה אינו
 • פיטבול
 • פרסה קנריו

בנוסף לכך, כלבים מעורבים עם כלבי פרא (כמו כלב זאב), אינם מורשים ליבוא לאוסטרליה.

דוגמאות נוספות של כלבים שאסור לייבא לאוסטרליה:

 • זאב צ'כי
 • זאב איטלקי
 • זאב סאארלוס
 • זאב קונמינג

חתולים מעורבים עם חתולי פרא, לרוב, לא ניתנים ליבוא. דוגמאות:

 • חתול סוואנה
 • חתול ספארי
 • חתול בנגלי
 • חתול קאוזי

שימו לב שבנסיבות מסויימות, ניתן לייבא חתול בנגלי לאוסטרליה. בדרך כלל, ניתן לעשות זאת על ידי הוכחה של הבעלים כי החתול הבנגלי נותק מהאב הקדמון שלו לפני יותר מ-5 דורות.

הטסת בעלי חיים לאוסטרליה – רק כקרגו!

כלב מצוייר בתוך מטוס בשמיים

כלבים וחתולים חייבים לטוס לאוסטרליה כקרגו (באמצעות שטר מטען). חיות המחמד שלכם לא יכולות לטוס בתא המטען או כמטען חורג.

חיות מחמד יכולות לנחות רק בשדה התעופה הבינלאומי במלבורן, שבו, לאחר נחיתתם, הם יועברו למתקן ההסגר.

כלבים וחתולים אשר מגיעים לאוסטרליה לא יכולים להיות תחת מגבלות הסגר, במדינת המוצא, בזמן הייצוא. הן גם לא יכולות להיות יותר מ-30 יום בהריון. בנוסף, אסור להן להניק גורים בזמן היצוא.

ניתן לייבא כלבים וחתולים לתוך אוסטרליה רק מארצות מאושרות. כלבים ו/או חתולים שאינם מגיעים מהמדינות המפורטות להלן יצטרכו לעשות חלק מתהליך היבוא ממדינה מאושרת.

קבוצה 1: ניו זילנד, נורפולק ואיי קוקס (קילינג).

קבוצה 2: סמואה האמריקנית, בחריין, איי חג המולד, איי קוק, איי פוקלנד, ארצות הבית של מיקרונזיה, פיג'י, פולינזיה הצרפתית, גואם, הוואי, איסלנד, יפן, קיריבטי, מאוריציוס, נאורו, קלדוניה החדשה, ניואה, פאלאו, פפואה גינאה החדשה, סמואה, סינגפור, איי שלמה, ממלכת טונגה, טובאלו, ונואטו, וואליס ופוטונה.

קבוצה 3: אנטיגואה וברבודה, ארגנטינה, אוסטריה, איי בהאמה, צ'כיה, קרואטיה, קפריסין, צ'כיה, דנמרק, פינלנד, ארגנטינה, גרמניה, גיברלטר, יוון, גרינלנד, גרנזי, הונג קונג, הונגריה, אירלנד, אייל אוף מאן, ישראל, איטליה, ג'מייקה, ג'רזי, כווית, לטביה, ליכטנשטיין, ליטא, לוקסמבורג, מקאו, מלטה, מונטגו, מונטנגרו, הולנד (כולל אנטיליה וארובה), נורבגיה, פולין, פורטוגל, פורטו ריקו, קטאר, דרום אפריקה, ראוניון, סאיפאן, סרביה, סיישל, סלובקיה, סלובניה, דרום קוריאה, ספרד, סנט קיטס ונוויס, סנט לוסיה, סנט וינסנט והגרנדינים, שוודיה, שוויץ, טייוואן, טרינידד וטובגו, איחוד האמירויות, בריטניה, ארצות הברית (כולל מחוז קולומביה, איי מריאנה הצפוניים, פורטו ריקו ואיי הבתולה של ארה"ב) ואורוגוואי.

הסגר לבעלי חיים בכניסה לאוסטרליה

כלבים בהסגר

כל החתולים והכלבים מקבוצות 2 ו-3 חייבים להגיע בטיסה בינלאומית אל נמל התעופה הבינלאומי של מלבורן. לאחר הנחיתה, הם יעברו להסגר (Mickleham Post Entry Quarantine Facility), למשך 10 ימים לפחות.

מומלץ להזמין מקום להסגר מיד עם קבלת היתר היבוא.

לידיעתכם, ההסגר יעלה לכם מעל 1,500 דולר אוסטרלי.

שאלות ותשובות בנושא הטסת בעלי חיים לאוסטרליה

מלא סטיקרים צבעוניים עם סימני שאלה

להלן מספר שאלות נפוצות בנושא הטסת בעלי חיים לאוסטרליה:

שאלה מס' 1: כמה זמן ייקח לי להעביר כלב לאוסטרליה?

מרגע התחלת התהליך, העברת הכלב לאוסטרליה תארך כ-6-8 חודשים.

שאלה מס' 2: כיצד ניתן לקצר את התהליך?

לצערנו, לא ניתן. האוסטרלים מאוד קפדנים! אי אפשר לקצר את התהליך בשום אופן. עם זאת, ניתן לעשות את כל התהליך כנדרש ולעמוד בלוחות הזמנים. וכך, תוכלו לסיים את התהליך בזמן הכי מהיר שאפשר.

שאלה מס' 3: כמה אני צפוי לשלם עבור כל התהליך?

הטסת בעלי חיים לאוסטרליה כוללת מגוון עלויות, כגון: הנפקת מסמכי יצוא, הוצאת היתר יבוא, טיפולים וטרינרים, רכישת כלובי הטסה, עלויות הסגר, דמי משלוח באמצעות שטר מטען, עלות שירות של חברה להטסת חיות מחמד ועוד. בשל כך, יש להתכונן להליך שיעלה לכם לפחות $3,000 (דולר אמריקאי).

שאלה מס' 4: האם אני יכול לקחת חתול איתי בתא הנוסעים לאוסטרליה?

חד משמעית – לא! בעלי חיים יכולים להיכנס לאוסטרליה רק כמשלוח אווירי.

שאלה מס' 5: אני מפחד/ת להכניס את חיית המחמד שלי להסגר. כמה זה נורא?

אוסטרליה היא מדינה מסודרת ונהלי הפיקוח שם מאוד קפדניים. אנחנו מבינים את הדאגה, אך אין לכם ממה לחשוש – חיית המחמד שלכם תקבל טיפול איכותי!

הטסת כלב או חתול לאוסטרליה עם Pets2Fly

כלב בשדה התעופה עם מזוודות ומטוס בשמיים. הכלב מוכן להטסה

כל המידע להלן מסופק על ידי Pets2Fly כדי לסייע לבעלי חיות מחמד להביא את חיות המחמד שלהם לאוסטרליה בדרך המהירה והבטוחה ביותר.

האם בעלי חיות מחמד יכולים לעשות את כל התהליך הזה בעצמם? כן, זה אפשרי.

האם אנחנו חושבים שבעלי חיות מחמד צריכים לעשות את התהליך הזה ללא סיוע של חברה שמתמחה בהטסה חיות מחמד? לו הייתה זו חיית המחמד שלנו, לא היינו שולחים אותה מבלי להתייעץ עם מומחה להטסת חיות מחמד.

משרד החקלאות האוסטרלי מעודד בעלי חיות מחמד להשתמש בסוכן הטסה, מאחר והדרישה לבקיאות מלאה, בכל תהליך היבוא, היא קריטית. משרד החקלאות האוסטרלי ממליץ להשתמש בחבר IPATA להשלמת התהליך.

חברת Pets2Fly היא חברה רשומה בארגון IPATA. ולכן, אנו מוסמכים לעזור לכם בהטסת בעלי חיים לאוסטרליה.

אל תהססו לפנות אלינו!

מאמרים מעניינים
Labrador dog and gray cat are looking towards viewer

צור קשר

נשמח לשמוע מכם!

  Call Now Button