לטוס עם חיית מחמד לאנגליה

images-לטוס עם חיית מחמד לאנגליה

יונ 25, 2018 images

לטוס עם חיית מחמד לאנגליה

  • כלבים וחתולים
  • מתן גל

אנגליה היא יעד פופולרי לרילוקיישן עבור ישראלים, וכך גם לבעליהם של כלבים ו/או חתולים. הרשויות באנגליה, בשיתוף הרשויות של האיחוד האירופאי, חוקקו חוקים מאוד ברורים ונוקשים בנוגע להכנסת בעלי חיים לתחומה. לאור ניסיוננו בתחום, אנו מבקשים לציין שתי דרישות מרכזיות המקשות על הכנסת בעלי חיים לאנגליה. האחת, זמן המתנה בן שלושה חודשים לאחר בדיקת הדם, והשנייה, הדרישה להטיס את בעל החיים כקרגו (כמשלוח אווירי באמצעות שטר מטען).

המאמר שלפניכם מנסה לשפוך אור ולספק מידע רב אודות הטסת בעלי חיים לאנגליה.

קרגו, במה מדובר?

קרגו, במה מדובר?

ובכן, סביר להניח כי השאלה הראשונה העולה בפניכם היא: האם הכלב ו/או החתול שבבעלותי יצטרך לטוס במטוס קרגו, במטוס מטען? אז זהו, שלא!

כאשר אומרים כי יש להטיס את חיית המחמד כ"קרגו", הכוונה היא, שיש לשלוח את בעל החיים באמצעות שטר מטען.

חשוב לדעת, כי בעת שמנפיקים שטר מטען יש צורך בהליך "מכס" במדינת המוצא (ישראל) ובמדינת היעד (אנגליה).

בפועל, תצטרכו ליצור קשר עם חברת התעופה ולמסור לה את המידע הרלוונטי.

רוב הישראלים מטיסים את חיות המחמד שלהם לאנגליה באמצעות חברות בריטיש אייר או אל על. בסופו של דבר, חברת התעופה היא זו שתדאג להנפיק עבורכם את שטר המטען, שבאמצעותו תוכלו להטיס את חיית המחמד שלכם לאנגליה.

ביום הטיסה תצטרכו להביא את הכלב ו/או החתול לטרמינל של הקרגו ולא לטרמינל 3 (טרמינל הנוסעים).

באנגליה, תצטרכו לנסוע ולאסוף את בעל החיים שלכם מהמרכז לקבלת בעלי חיים (Animal Reception Center). שם, תצטרכו לחכות בסבלנות עד אשר יסיימו לבדוק את כל הניירת של חיית המחמד שלכם (הליך אשר יכול לקחת בין 6-8 שעות לאחר הנחיתה).

כרטיס הטיסה שלכם אינו קשור לכרטיס של בעל החיים

כרטיס הטיסה שלכם אינו קשור לכרטיס של בעל החיים

כאשר מטיסים בעל חיים כקרגו, יש לקחת בחשבון שהכרטיס הטיסה שלכם אינו קשור לכרטיס הטיסה של בעל החיים. כלומר, אתם יכולים לנסות לטוס באותה הטיסה עם בעל החיים, אך בפועל, חברת התעופה אינה מתחייבת שזה יתבצע (בניגוד להטסת בעלי חיים כמטען חורג או בתא הנוסעים).

חברת התעופה יכולה לשבץ מחדש את חיית המחמד ולא להטיסה על אותה הטיסה, גם במידה והטיסה כבר שולמה על ידכם. אין מה לדאוג, הכסף שלכם לא ילך לאיבוד, חיית המחמד פשוט תגיע בטיסה שונה מזו שהזמנתם.

בפועל, אם אתם מקבלים אישור מחברת התעופה, לתאריך מסוים, לטיסה מסוימת, להטסת חיית המחמד שלכם, מירב הסיכויים שחיית המחמד אכן תטוס על הטיסה המצוינת. שינויים בתאריך המצוין עשויים להתרחש במקרים בודדים בלבד, בעיקר מסיבות כמו: מזג אוויר בעייתי או, בעיות טכניות בבטן המטוס.

מדוע, בכל זאת חשוב שתדעו זאת? ראוי שתדעו, כי במקרים בהם אתם מתכננים לטוס יחד עם חיית המחמד שלכם, יש לקחת בחשבון, כי יתכנו שינויים בלתי צפויים ביום הטיסה. עליכם לשים לב, כי כל שינוי בכרטיסים שלכם (הבעלים), ביטולם או דחייתם, יהיה בהתאם לתנאי רכישתם (קשה מאוד לשנות טיסה סמוך לשעת יציאתה). מכאן, ההמלצה שלנו היא, שכאשר מדובר בזוג נוסעים, מומלץ שאחד יטוס לאנגליה לפני שליחת בעל החיים והשני יטוס רק לאחר הטסת חיית המחמד לאנגליה.

5 ימים לפני או אחרי הטיסה של חיית המחמד לאנגליה

5 ימים לפני או אחרי הטיסה של חיית המחמד לאנגליה

בהמשך להמלצתנו, חשוב לקחת בחשבון את הזמן המקסימלי שבו ניתן לטוס מראש או לאחר הטסת חיית המחמד.

אם אתם נמצאים בטווח של 5 ימים לפני או אחרי תאריך ההטסה של חיית מחמד, המשלוח ייחשב כמשלוח רגיל (Non-Commercial). אולם, במידה והבעלים לא יטוסו לאנגליה בטווח הזמן של 5 ימים, ההטסה תחשב כ-Commercial ויהיה צורך לטוס עם מסמכים אחרים, כמו תעודת בריאות שונה וכן, תדרשו לשלם תוספת של כ-50 פאונד בשחרור בעל החיים באנגליה.

הטסת כלב ללונדון – כמה זה עולה?

הטסת כלב ללונדון - כמה זה עולה?

כדי לחשב עלות הטסת חיית מחמד, חשוב לדעת שעלות קרגו מחושבת בעיקר לפי נפח כלוב ההטסה. אם כך, יש שישאלו: מדוע לא לקנות כלוב קטן ולחסוך בנפח? יש לדעת, כי כאשר מטיסים כקרגו, חברת התעופה אחראית לבדוק את התאמתו של הכלוב לבעל החיים. אם הכלוב קטן מדי, חברת התעופה תקבל קנס גבוה.

ולכן, אין סיכוי שתצליחו להטיס בעל חיים עם כלוב הטסה קטן מהנדרש. בנוסף, ברור, כי הדבר חשוב גם עבורכם, למען חיית המחמד שלכם. מה יקרה אם תרכשו כלוב גדול מדי? פשוט תצטרכו לשלם על נפח מיותר. לפיכך, חשוב מאוד לרכוש את הכלוב המתאים ביותר.

בנוסף לעלות ההטסה בהתאם לנפח הכלוב, קיימות עלויות נוספות למול חברת התעופה, כמו הנפקת שטר מטען בטרמינל הקרגו ומול הסוכן האחראי על השחרור באנגליה.

לסיכום: הטסת כלב לאנגליה תעלה לכם לפחות כ-$1,000 (הוצאת אישורים, הטסה, ועלות השחרור באנגליה).

בקיצור, להטיס בעל חיים לאנגליה זה לא סיפור זול!

ההבדלים בהטסת חיות מחמד בין בריטיש אייר לאל על

ההבדלים בהטסת חיות מחמד בין בריטיש אייר לאל על

מבחינתנו, לא קיימת כל בעיה  להטיס חיות עם שתי החברות. עובדי מחלקת הקרגו בשני המקרים נותנים שירות מעולה, ובעלי החיים שלכם יהיו בידיים טובות!

ההבדלים בין חברות התעופה אינם גדולים וכל אחד יכול להחליט באיזו חברת תעופה לבחור. להלן ההבדלים המרכזיים:

הבדל # 1: התשלום – לבריטיש ניתן לשלם רק בהעברה בנקאית!

הבדל # 2: בדיקת הכלוב – אם תבחרו להשתמש בבריטיש אייר, תצטרכו להגיע לשדה התעופה כ-2-4 ימים לפני הטיסה, על מנת להפקיד אצלם את כלוב ההטסה והמסמכים. תצטרכו להביא אתכם את סכום התשלום במזומן, בכדי לשלם על עלות ההטסה והשחרור באנגליה. בנוסף לכך, תצטרכו, כמובן, להביא אתכם את חיית המחמד בכדי שנציג של בריטיש אייר יוכל לבדוק את התאמתו של הכלוב לבעל החיים שלכם. רק אם ברשותכם חתול, הכלוב יחזור אתכם הביתה.

לעומת זאת, אם תבחרו לטוס עם אל על, תצטרכו להגיע רק ביום הטיסה. התשלום יתבצע באמצעות כרטיס אשראי דרך הטלפון.

אם כך המצב, אז למה כדאי לטוס עם בריטיש אייר? יש הרואים יתרון בהגעה הנוספת טרם הטיסה, כי כך תוכלו לוודא שהכלוב מתאים והכל סגור, ואם לא, יהיה לכם זמן להשלים את החסר. בנוסף לכך, לא תצטרכו לדאוג לכלוב ו/או למסמכים ביום הטיסה.

בלי קשר להבדלים, זכרו שאתם לא חייבים לטוס באותה הטיסה ו/או עם אותה חברת תעופה שאיתה אתם מטיסים את חיית מחמד שלכם. תוכלו, למשל, להטיס את הכלב עם אל על או בריטיש אייר ולטוס בעצמכם בטיסת לואו קוסט.

שחרור בעלי חיים באנגליה

שחרור בעלי חיים באנגליה

כפי שציינו, בעלי חיים המגיעים בטיסה לאנגליה יכולים להיכנס רק כמשלוח אווירי.

לאחר הנחיתה, יורידו את בעל החיים מהמטוס והוא יועבר לאזור אחר בשדה המיועד רק לבעלי חיים (Heathrow Animal Reception Center או בקיצור HARC).

שם יעברו בעלי החיים בדיקה ווטרינרית, המסמכים יבדקו ובעל החיים יעבור דרך המכס.

התהליך הזה יכול לקחת כ-6-8 שעות, ואף יותר בעונה הבוערת (חודשי הקיץ).

בסיום התהליך, בעל החיים ישתחרר ותוכלו לבוא לקחת אותו. אם תדאגו מראש, ניתן לתאם הובלה של בעל החיים והכלוב עד לבית שלכם באנגליה.

כמה עולה לשחרר בעל חיים באנגליה

כמה עולה לשחרר בעל חיים באנגליה

לא משנה באיזו חברת תעופה (אל על או בריטיש אייר) תבחרו לטוס עם חיית מחמד לאנגליה, תצטרכו לבחור סוכן שיהיה אחראי על התהליך השחרור. אין אפשרות לשחרר לבד!

נכון לרגע זה, השחרור אמור לעלות לכם כ-400-550 פאונד.

המחיר המצוין הוא עבור שחרור בעל חיים בין הימים שני לשישי בין השעות 09:00-19:00.

שחרור בעל חיים לאחר שעות הפעילות ו/או בסופ"ש ו/או בחגים, ידרוש תשלום נוסף.

מה קורה כאשר מטיסים יותר מבעל חיים אחד? האם משלמים כפול על מנת לשחרר שני בעלי חיים? התשובה היא לא! כאשר מטיסים יותר מבעל חיים אחד, באותו שטר מטען, תצטרכו להוסיף כ-50 פאונד עבור כל שחרור של בעל חיים נוסף.

מיסי יבוא (TOR)

מיסי יבוא (TOR)

החל מאפריל 2017, התקבלה באנגליה החלטה הדורשת תשלום מיסים על יבוא בעלי חיים.

כיצד מחשבים את סכום המס? סה"כ תצטרכו לשלם 20% מס על שווי בעל החיים שלכם ועל עלות המשלוח.

יש לקחת בחשבון ש-HMRC, המחלקה האחראית לגביית המיסים באנגליה, מחשבת שווי מינימלי של כלב ב-100 פאונד, ושווי מינימלי של חתול ב-60 פאונד.

האם ניתן לקבל פטור? כן!

ניתן לקבל פטור בשני מקרים:

  • אם אתם עוברים לגור באנגליה
  • אם אתם חוזרים לביתכם באנגליה, בתנאי שאתם לא באים מאחת מהמדינות שבאיחוד האירופי.

במקרה בו אתם חוזרים לאנגליה, תצטרכו לעמוד בתנאי נוסף, הצגת הוכחה, כי בעל החיים שלכם יצא מאנגליה.

העברת בעל חיים לאנגליה דרך אירופה

העברת בעל חיים לאנגליה דרך אירופה

כפי שציינו בתחילת המאמר, בעלי חיים אשר טסים לאנגליה חייבים לטוס כקרגו.

בשנים האחרונות, אנשים בכל העולם התחילו לחפש דרכים יצירתיות לעקוף זאת.

בסופו של דבר, הדרך היחידה לעקוף זאת היא לטוס למדינה אחרת באירופה, כגון: צרפת או הולנד, ולעבור משם לאנגליה ברכב, ברכבת או במעבורת.

האם זה מומלץ?

האם זה שווה את המאמץ?

מדובר בתהליך מורכב יותר. בכדי לעשות את המעבר דרך אירופה, תצטרכו לשכור רכב מחברת השכרה שתאפשר לכם להסיע ברכבם בעלי חיים.

בנוסף לכך, תצטרכו לאתר חברת השכרה אשר תאפשר לכם להיכנס עם הרכב לאנגליה (רוב החברות, אם לא כולן, לא יאפשרו זאת). בנוסף, תצטרכו לנהוג כ-300 ק"מ בכבישים לא מוכרים.

לכן, אנו לא ממליצים לכם לעשות זאת בעצמכם.

לטוס עם חיית מחמד לאנגליה בעזרת Pets2Fly

לטוס עם חיית מחמד לאנגליה בעזרת Pets2Fly

הצוות של Pets2Fly עזר ללקוחות רבים להעביר את חיות המחמד שלהם לאנגליה. ולכן, אין ספק שנוכל לעזור גם לכם.

אנו ממליצים לכם לקרוא על שירות הליבה שלנו: "לטוס עם חיות מחמד". בקצרה על השירות – אנחנו נוודא שיש לכם את כל הנדרש בכדי להיכנס עם חיות מחמד לאנגליה. יש לכם את האחריות שלנו שלא תהינה לכם בעיות ו/או הפתעות בשום שלב!

בנוסף לכך, אם תרצו, נשמח להציע לכם שירות של מלווה מוטס (שירות מדלת לדלת). אנחנו נאסוף את בעל החיים שלכם מביתכם ונביא אותו עד לביתכם באנגליה. מדובר בשירות VIP איכותי וידידותי!

לסיכום: כאשר נדרשים לטוס עם חיית מחמד לאנגליה, לא מומלץ לעשות זאת לבד. צרו איתנו קשר בהקדם ונשמח לסייע!

מאמרים מעניינים
Labrador dog and gray cat are looking towards viewer

צור קשר

נשמח לשמוע מכם!

     
    Call Now Button