google analytical

כלוב הטסה לכלב – מה צריך לדעת

images-כלוב הטסה לכלב – מה צריך לדעת

פבר 19, 2018 images

כלוב הטסה לכלב – מה צריך לדעת

  • כלבים
  • מתן גל

הקשר בין כלב לבעליו לעתים מזכיר לנו קשר של ילד עם הורו. נסיעה לחופשה תמיד כרוכה במחשבה, האם ניקח את הילד איתנו או נשאיר אותו עם סבא/סבתא, אצל משפחה או כל גורם קרוב אחר. הסיפור עם כלבים די דומה, רק שכאן יש עוד אופציות, כמו פנסיון לכלבים, פנסיון ביתי ועוד. אולם, גם הבחירה הזו לעתים בעייתית. הכלב לא תמיד מסתדר עם כלבים אחרים, יש לו קשיי הסתגלות, וכן, לא מעוניינים לגרום לו לטראומה וחרדת נטישה. לעזוב כלב, בין אם לימים בודדים או למספר שבועות, זה סיפור לא פשוט. למי שלא מעוניין לבחון את יכולת ההסתגלות של כלבו ואת יכולת ההתמודדות שלו עם פרידות, מומלץ לחשוב לצרף את הכלב איתו לנסיעה. ההחלטה אינה פשוטה והיא דורשת, בין היתר, שימוש בכלוב הטסה.

אז איך בוחרים כלוב הטסה לכלב? הכנו עבורכם מדריך קצר:

ביורוקרטיה

מכיוון שאנו חברה להטסת חיות מחמד, חשוב לנו קודם כל להדגיש בפניכם שכלוב ההטסה הינו עניין שולי בהשוואה למסמכים אותם תצטרכו להכין. יש לברר היטב אילו מסמכים נדרשים לכם לשם הטסת כלב. נהלי הטסת כלבים משתנים ממדינה למדינה ויש לדעת בדיוק מה נדרש מכם במדינת המוצא וביעד. יש לקחת בחשבון גם את הנהלים של מדינת הביניים ושל חברת התעופה. בדרך כלל תצטרכו לדאוג לשבב בינלאומי, לחיסונים מראש, לבדיקות דם ולתעודת בריאות.

כללים מנחים לבחירת כלוב הטסה לכלב

אחרי שמצאתם והפנמתם אלו מסמכים אתם צריכים, הגיע הזמן לקרוא על כלוב ההטסה.

בעיקרון, כלב אשר שוקל עד 8 ק"ג (כולל הכלוב) יוכל לטוס אתכם בתא הנוסעים. כלב מעל 8 ק"ג יאלץ לטוס בתא המטען. בחירת כלוב הטסה לכלב היא משמעותית, בחירה לא נכונה עלולה לגרום לעיכובים ואף להורדת הכלב מהטיסה. אחרי שעשיתם את כל הבירורים ואתם מכירים את דרישות חברת התעופה ומדינת היעד, חשוב להתאים את גודל הכלוב לגודל הכלב. גודל הכלוב אמור לאפשר לכלב לעמוד ולהסתובב בכלוב ללא בעיה.

איך מוודאים? מודדים את הכלב מהזנב ועד קצה אפו ומוסיפים כ-5 ס"מ. מבחינת הגובה, על הכלב לעמוד בתוך הכלוב ומעליו צריך להיות מספיק גובה כדי שיוכל להרים את ראשו בלי לגעת בחלק העליון של כלוב ההטסה. הכלוב חייב להיות מאוורר בארבעת צדדיו, נעילת הכלוב צריכה להיות כפולה, חשוב שלכלוב יהיו ברגים ורצוי שדלת הכלוב תהיה ממתכת.

כאן המקום לציין שכלובי רשת אינם עומדים בתקנים.

בנוסף לכך, חשוב מאוד לידע מראש את חברת התעופה שאתם מתכוונים לטוס עם כלב. חברת התעופה תבקש ממכם פרטים כגון: גזע הכלב, משקל הכלב, מידות הכלוב ועוד.

הכנת הכלוב לטיסה

אם מחוברים לכלוב ההטסה גלגלים, עליכם להסירם לפני העלייה למטוס. יש לוודא כי רצפת הכלוב מרופדת היטב ויכולה לקלוט נוזלים, רצוי להשתמש בשמיכה דקה, מגבת או חולצה שלכם. בתוך הכלוב אין להניח מזון, אך חובה להתקין מתקן למים ואוכל למקרה ויהיו עיכובים.

אם תחליטו לרכוש מאיתנו כלוב הטסה, תקבלו "ערכת הטסה" וקובץ עם תמונות אשר יסביר לכם במדויק כיצד עליכם להכין את הכלוב לטיסה.

הכלב והטיסה

רצוי לטפח את הכלב לפני העלייה למטוס. מומלץ לרחוץ אותו, לגזום את ציפורניו ולעשות לו טיפול נגד פרעושים. בנוסף לכך, כמה שבועות לפני הטיסה (ולפעמים אף יותר), מומלץ להתחיל לעשות לו היכרות עם הכלוב ולדאוג שהוא מצליח לשהות בתוכו מספר שעות בנינוחות וללא כל התנגדות. מדובר בתהליך שלוקח זמן! לכן, מומלץ לרכוש כלוב הטסה כמה שיותר זמן מראש.

מדוע לרכוש כלוב הטסה אצל המומחים?

כלובי הטסה ניתן למצוא בלא מעט מקומות. המחירים בכל הארץ די דומים. אם כך המצב, למה שלא תרכשו כלוב הטסה לכלב אצל האנשים מתמחים בזה?

אנחנו לא סתם מוכרים כלובים. עם הכלובים שלנו תקבלו את כל מה שנדרש בכדי שהכלוב יעמוד 100% בדרישות של חברת התעופה שאיתה אתם מתכוונים לטוס. הכלובים שלנו מגיעים עם "ערכת הטסה" ייחודית אשר כוללת בתוכה משפך חיצוני, כלי למים/אוכל, משטחי החתלה, מדבקות מיוחדות ועוד.

מאמרים מעניינים

hebrew-pets-img

צור קשר