google analytical

כלובי טיסה מאושרים להטסה

images-כלובי טיסה מאושרים להטסה

ינו 22, 2019 images

כלובי טיסה מאושרים להטסה

 • כלבים וחתולים
 • מתן גל

אם אתם מתכננים לטוס עם בעל חיים, תצטרכו לרכוש כלוב טיסה תקני. קיימים כלובי הטסה רבים, אך אנחנו נדבר כאן על 7 מותגים.

המותגים הנמכרים בדרך כלל בישראל הם:

 • פטמייט (PetMate)
 • אטלס (Atlas)
 • דוג איט קרגו (Dogit Design Cargo)
 • ברקו (Bracco)
 • סקודו (Skudo)
 • גוליבר (Gulliver)
 • סאביק אנדס (Savic Andes)

להלן פירוט על סוגי המותגים והמלצותינו.

מה המשמעות של כלוב הטסה תקני?

ראשית, חשוב להבין מהי הדרישה של חברת התעופה שבה תטיסו את חיית המחמד שלכם – חברות התעופה דורשות כי הטסת בעל החיים תתבצע בכלוב הטסה תקני.

ללא קשר למידות של חיית המחמד, מפומרניאן ועד דני ענק, חברות התעופה השונות דורשות כלוב תקני אשר עומד בהנחיות IATA (יאט"א – הארגון הבינ"ל של חברות התעופה). כלוב הטסה העומד בדרישות אשר נקבעו ע"י IATA ישמור על בטיחותם של הנוסעים על ארבע.

בעולם הדיגיטלי שבו אנו חיים כיום, ניתן למצוא (באינטרנט) סוגים רבים של כלובי הטסה. לרוב, יצויין כי מדובר בכלוב תקני, אך במקרים רבים מדובר בגימיק שיווקי בלבד.

מצורפת בזו רשימה חלקית של נתונים אשר נקבעו ע"י הארגון על מנת לסייע לכם לדעת האם כלוב ההטסה אכן עומד בהנחיות של IATA :

 • גודל הכלוב – הדרישה הבסיסית ביותר של IATA הינה, כי הכלוב יהיה בגודל התואם את מידותיו של הכלב או החתול. על הכלוב להיות גבוה מספיק, כך שאוזניו של הכלב/החתול לא יגעו בתקרתו. בנוסף, על הכלוב להיות ארוך יותר מחיית המחמד, באופן כזה, שהחיה תוכל להסתובב ולשכב בתוך הכלוב, ללא קושי.
 • ברגים – כלוב הטסה תקני חייב להיסגר ע"י ברגים ממתכת. ברגים מפלסטיק וקליפסים אינם מתאימים לטיסה. קליפסים יכולים לשמש כתוספת, אך אינם מהווים תחליף לברגים ממתכת. החלטה זו נובעת מהעובדה, כי ברגים ממתכת הם חזקים ועמידים וכך, ניתן יהיה להבטיח את הישארותו של בעל החיים בכלוב.
 • דלת קדמית – על הדלת להיות עשויה ממתכת חזקה. רוב הדלתות עשויות כ"רשת", ובכך הן מאפשרות אוורור טוב.
 • כלים לאוכל ולמים – כאשר מדובר בטיסה קצרה, מירב הסיכויים שהכלב ו/או החתול שלכם לא יקבל אוכל או מים מהצוות של חברת התעופה, אולם, חובה שיהיה כלי, אשר ניתן יהיה להשתמש בו במקרים חריגים. בכל מקרה, מומלץ להטיס בעל חיים על בטן ריקה.
 • אוורור – אין ספק שזו אחת הדאגות העיקריות בהטסת חיות מחמד. על הכלוב להיות עם פתחי אוורור בכל ארבעת צדדיו ועל הפתחים להיות בגודל מינימלי של מחצית שטח הצד של הכלוב. כלוב ללא פתחי אוורור תואמים מסוכן מאוד להטסת חיית המחמד!
 • הגנה מפני נזילות – עפ"י ההנחיות של IATA, חייב להימצא בכלוב משטח לספיגת נוזלים. משטח זה ישמור על הכלב ו/או החתול יבשים, במקרה הצורך.

דוגמאות לליקויים:

 • פתח עליון – כלובי טיסה עם דלת פתיחה עליונה לא מאושרים להטסה אצל מירב חברות התעופה.
 • גלגלים – ניתן להשתמש בגלגלים כל עוד ניתן להסירם בקלות לפני הטיסה.
 • כלוב/מנשא רך – אם אתם מטיסים בעל חיים בבטן המטוס, לא תוכלו להשתמש בכלוב/במנשא רך.

פטמייט (PetMate)

פטמייט היא חברה אמריקאית המייצרת מוצרים לחיות כבר מעל 50 שנה. החברה מתגאה בכך שרוב המוצרים שלה עדיין מיוצרים בארה"ב.

הכלובים של פטמייט הם מהפופולריים ביותר בעולם, הן בקרב חברות התעופה והן אצל בעלי חיות מחמד.

הכלובים של פטמייט עשויים מפלסטיק קשיח עם דלת קדמית ממתכת. יש אוורור בכל צדי הכלוב, כך שחיית המחמד שלכם תהנה משפע של אוויר במהלך הטיסה.

אינכם נדרשים לכלים מיוחדים להרכיב את הכלובים של פטמייט. הם מגיעים עם ברגים ממתכת ויש גם אפשרות להוסיף אזיקונים בפינות הכלוב.

לכלובים של פטמייט יש חיסרון אחד והוא: האומים עשויים מפלסטיק (נכון לשעת כתיבת המאמר). האם זה אומר שצפויות לכם בעיות? לא ממש…רוב חברות התעופה בעולם לא דורשות אומים ממתכת. בנוסף לכך, פטמייט הפנימו שבעתיד אולי ידרשו זאת והם התחילו לאחרונה לספק אומים ממתכת, כך שבעיקרון, הם הצליחו להתגבר על החיסרון.

למותג 6 גדלים:

 • פטמייט XS – כלוב בגובה של כ-38 ס"מ. הכלוב מתאים בעיקר לחתולים ולכלבים קטנים (כמו, יורקשייר ושיצו). הכלוב יכול לשאת בעל חיים אשר משקלו עד 7 ק"ג.
 • פטמייט S – כלוב בגובה של כ-54.5 ס"מ. הכלוב מתאים לרוב, לכלבים קטנים (כמו, קינג צ'ארלס קבליר ובייגל), אשר משקלם עד 13.5 ק"ג. בנוסף לכך, אם יש לכם חתול מגזע מיין קון, הוא כנראה יצטרך להשתמש בכלוב כזה.
 • פטמייט M – כלוב בגובה של כ-61 ס"מ. הכלוב מתאים לכלבים בינוניים (כמו: בורדר קולי), אשר משקלם עד 23 ק"ג.
 • פטמייט L – כלוב בגובה של כ-68.5 ס"מ. הכלוב מתאים לכלבים בינוניים (כמו, רועה אוסטרלי), אשר משקלם עד 32 ק"ג.
 • פטמייט XL – כלוב בגובה של כ-76 ס"מ. הכלוב מתאים לכלבים גדולים (כמו, לברדור), אשר משקלם עד 40 ק"ג.
 • פטמייט Giant – כלוב בגובה של כ-89 ס"מ. הכלוב נועד לכלבים ענקיים (כמו, רועה גרמני), אשר משקלם עד 57 ק"ג. אם יש לכם כלב גדול יותר, תצטרכו לרכוש כלוב מיוחד.

אטלס (Atlas)

כלוב טיסה של אטלס - Atlas

הכלובים של אטלס הינם חלק מהמותג האיטלקי פרפלסט (Ferplast). מדובר בחברה ותיקה אשר מייצרת מוצרים כבר למעלה מ-50 שנה!

בישראל, כלובי הטיסה של אטלס פופולאריים מאוד. ככל הידוע לנו, כלובים של אטלס ופטמייט הם הנפוצים ביותר בקרב בעלי חיות מחמד.

הכלובים של אטלס מגיעים עם קליפסים מובנים. כפי שצוין בתחילת המאמר, קליפסים בפני עצמם לא יספיקו לכם. יש לוודא שאתם מקבלים גם ברגים!

לאטלס יש 5 גדלים:

 • אטלס 40 – כלוב טוב לחתולים. הכלוב שוקל כ-4 ק"ג.
 • אטלס 50 – כלוב לכלבים בינוניים. הכלוב שוקל כ-7.5 ק"ג. הקיבולת המקסימלית = 30 ק"ג.
 • אטלס 60 – כלוב לכלבים בינוניים/גדולים. הכלוב שוקל כ-11 ק"ג. הקיבולת המקסימלית = 45 ק"ג.
 • אטלס 70 – כלוב לכלבים גדולים. הכלוב שוקל כ-12.5 ק"ג. הקיבולת המקסימלית = 60 ק"ג.
 • אטלס 80 – מדובר בכלוב יחסית חדש (נכון לרגע כתיבת המאמר). הכלוב עדיין לא נמכר בישראל. אטלס יצרו את הכלוב בעל המידות הללו כמענה לצורך בכלוב "ענק" (118 ס"מ אורך, 80 ס"מ רוחב ו-88 ס"מ גובה). ככל הידוע לנו, הכלוב שוקל כ-17 ק"ג. היצרן מציין שהקיבולת המקסימלית שלו הינה 80 ק"ג!

מכיוון שמדובר במותג מאוד פופולארי בישראל, חשוב לנו להשוות אותו לפטמייט:

 • יתרון ברכישת כלוב של אטלס – ניתן לחבר לכלובים גלגלים (הנמכרים בנפרד). כפי שציינו בתחילת המאמר, לא ניתן יהיה להטיס את הכלוב עם הגלגלים, אך ניתן יהיה להיעזר בהם עד שתצטרכו להיפרד מחיית המחמד שלכם. כאמור, הגלגלים נשלפים בקלות.
 • יתרון נוסף ברכישת כלוב טיסה של אטלס – מדובר בכלובים חזקים. כיצד אנו יודעים זאת? באתר היצרן ניתן לראות את הקיבולת המקסימלית של כל כלוב. בהשוואה לכלוב של פטמייט באותה המידה, ניתן בקלות להבחין שלכלובים של אטלס יש קיבולת גדולה יותר. לדוגמא: כלוב XL של פטמייט יכול להחזיק כלב שמשקלו עד 40 ק"ג. לעומת זאת, אטלס 70 יכול להחזיק כלב שמשקלו עד 60 ק"ג!
 • חיסרון בהשוואה לכלובים של פטמייט – הכלובים של אטלס מגיעים עם משטח בתוך הכלוב. המשטח אמור לאפשר לבעל החיים להישאר יבש, כי הנוזלים ירדו ויצטברו מתחתיו. בפועל, זה לא תמיד עוזר, מכיוון שהנוזלים לא נספגים ולא נשארים מתחת למשטח. בנוסף לכך, המשטח תופס מקום בתוך הכלוב וזה עלול לגרום לכך שתדרשו לרכוש כלוב גדול יותר. לא מומלץ להוציא את המשטח, כי הרצפה לא ממש "ישרה" ויתכן כי חיית המחמד לא תרגיש בנוח.

הערה לגבי היתרונות של כלובי הטיסה של אטלס – היתרונות בדרך כלל לא מתממשים במציאות: לא כל אחד רוצה להשקיע עוד כסף על גלגלים. ניתן לסחוב את הכלוב על עגלת שדה התעופה. ומה לגבי היתרון של המשקל המקסימלי? יש לקחת בחשבון שבנוסף למשקל, על הכלוב להתאים לחיית המחמד גם באורך ובגובה. לרוב, כשמדובר בבעל חיים "כבד", יש צורך בכלוב גדול יותר. בקיצור, זה כנראה יעזור רק במקרה שבעל החיים שלכם שוקל הרבה בהשוואה לגזע שלו.

דוג איט קרגו (Dogit Design Cargo)

כלוב טיסה של דוג איט קרגו - Dogit Cargo

הכלובים של דוג איט שייכים לחברת Hagen הקנדית, אשר נוסדה בשנת 1995. החברה מוכרת כלובים בכל העולם ולפני כמה שנים החלה למכור גם בארץ.

כלובי טיסה של דוג איט קרגו אינם נפוצים כמו כלובי הטיסה של אטלס ופטמייט אבל, הם לא בהכרח נחותים מהם.

מה שמייחד את הכלובים של דוג איט קרגו היא העובדה שהם בעלי שני מנגנונים על הרשת הקדמית. המנגנון הכפול והרשת העבה מבטיחים נעילה חזקה!

בנוסף, הכלובים יחודיים בכך שהם מגיעים עם כלי מים גדול (בניגוד לחברות האחרות, המספקות כלי יחסית קטן).

הכלובים מגיעים עם 5 קליפסים (2 בכל צד ואחד בחלק האחורי), ועם 10 ברגים קטנים. הברגים והאומים עשויים ממתכת. הברגים אומנם קטנים אבל בסה"כ יש 10 ברגים, 5 קליפסים גדולים ו-4 אזיקונים (אשר ניתן לשים בכל פינות הכלוב), מה שיבטיח, כי בעל החיים לא יוכל לצאת מהכלוב.

ניתן לרכוש בנפרד גלגלים אשר מתאימים לכל הכלובים של דוג איט קרגו.

לדוג איט קרגו יש 5 גדלים: Small, Medium, Large, X-Large ו-XX-Large. הכלוב הכי גדול מקביל לכלוב הענק של פטמייט.

ברקו (Bracco)

כלוב טיסה של ברקו - Bracco

הכלובים של ברקו שייכים ל-Laroy Group (חברה בלגית).

מדובר בכלובים חדשים יחסית בישראל. מניסיוננו, מדובר בכלובי הטסה טובים אשר עומדים ברוב הדרישות של IATA.

הכלובים של ברקו מגיעים עם קליפסים וברגים. החברה מספקת ברגים גדולים וחזקים.

יתרון בכלובים של ברקו: לרוב הכלובים שלהם יש תאי אחסון. מאוד נח לאחסן שם שקית אוכל, רצועה וכו'.

ככל הידוע לנו, יש 5 גדלים ועפ"י נתוני היצרן, הכלוב הענק שלהם יכול להחזיק כלב שמשקלו עד 100 ק"ג!

סקודו (Skudo)

כלוב טיסה של סקודו - Skudo

כלובי סקודו שייכים לחברה האמריקאית MidWest Homes For Pets , שנוסדה בשנת 1921.

הכלובים של סקודו מאוד פופולריים בישראל וניתן למצוא את הכלובים בחנויות רבות.

לסקודו קיימים 6 גדלים, אך אין להם כלוב ענק. הכלוב הגדול ביותר שלהם הוא בגובה של כ-71 ס"מ.

כלובי ההטסה של סקודו לא עומדים בכל הדרישות של IATA. לכלובים אין ברגים, רק קליפסים! האם זה אומר שלא ניתן לטוס עם כלובים של סקודו? לא בהכרח…הנהלים של IATA קובעים שיש צורך בברגים אך בפועל, הנציגים של חברות התעופה לא תמיד מעודכנים בנהלים, ולעיתים אף לא שמים לב.

גוליבר (Gulliver)

כלוב טיסה של גוליבר - Gulliver

כלובי ההטסה של גוליבר שייכים לחברת Stefanplast האיטלקית, אשר הוקמה בשנת 1964. החברה מייצרת 4 גדלים, שהגדול מביניהם בגובה של כ-75 ס"מ.

עד לאחרונה, כלובי הטיסה של גוליבר לא הגיעו עם ברגים אלא רק עם קליפסים. בעקבות תלונות, החברה החליטה להוציא דגמים חדשים ובהם יש כיום 4 ברגים. מכיוון שהתהליך יחסית חדש, אם החלטתם לרכוש כלוב טיסה של גוליבר, וודאו שמדובר בדגם החדש ובדקו שיש ברגים!

הכלובים של גוליבר מעוצבים יפה. מה שנחמד בכלובים שלהם הוא המצאותם של תאי האחסון בחלק העליון, בהם ניתן לאחסן אוכל, צעצועים, רצועה וכו'. מניסיון, תאי האכסון יכולים לעזור מאוד.

לדעתנו, הברגים הם חלק חשוב בכלוב ההטסה. לכן, על סמך ניסיוננו, לעיתים 4 ברגים זה פשוט לא מספיק.

סאביק אנדס (Savic Andes)

המותג האחרון במאמר שלנו הוא סאביק אנדס. מדובר כאן בעוד חברה בלגית (הבלגים כנראה אוהבים חיות) אשר הוקמה לפני יותר מ-40 שנה. נכון להיום, לחברה 4 גדלים של כלובים.

הכלובים של סאביק אנדס איכותיים, אך לא נפוצים כל כך בארץ. למה? האמת שאין לנו מושג למה. באירופה, לעומת זאת, הכלובים מאוד פופולאריים. רוב הלקוחות שלנו מאירופה מגיעים לארץ עם כלובים אלה.

לכלובים יש קליפסים וגם ברגים וניתן לרכוש להם גם גלגלים.

הכלובים של סאביק אנדס מיוחדים בכך שלכל הגדלים יש שתי ידיות בגג הכלוב. האם הדבר מסייע? הרעיון נחמד לכלובים הקטנים אבל פחות פרקטי בכלובים הגדולים.

כלובי הטסה מיוחדים (מעץ או ממתכת)

כלוב טיסה מעץ

חברות תעופה רבות ידרשו ממכם כלוב מחוזק, במידה ויש לכם כלב "חזק", "אגרסיבי" או "מסוכן". לדוגמא: לופטהנזה יסכימו להטיס פיטבול או אמסטף רק אם תבואו עם כלוב הטסה מעץ או ממתכת.

האם יש חנויות בארץ אשר מוכרות כלובים כאלה? לצערנו, לא.

האם כל נגר יכול לבנות כלוב כזה? בעיקרון, כן אלא שהנגר חייב להכיר את הנהלים של IATA. רוב הסיכויים שלא תמצאו נגר שכזה ולכן, מומלץ לעשות זאת מול חברה שמתחמה בהטסת חיות (כמונו למשל).

יש לקחת בחשבון שמדובר בכלובים יקרים וכבדים! כלוב מעץ יכול בקלות לשקול 40 קילו!

בנוסף לכך, לא ניתן לקפל כלוב מעץ ולכן, זה מאוד בעייתי לשנע כלוב מסוג זה ממקום למקום.

לכן, אם אתם נדרשים לכלוב מיוחד (בגלל הגזע של הכלב ו/או בגלל המידות שלו), אל תהססו לפנות אלינו!

כלוב טיסה משומש (יד 2)

אין ספק שכולנו מעוניינים לחסוך, היכן שניתן. ולכן, אין זה מפתיע שבעלי חיות מחמד מחפשים כלובי הטסה משומשים.

האם הדבר מומלץ? ובכן, אם הכלוב מתאים לחיית המחמד שלכם והוא (הכלוב) במצב טוב, עם כל חלקי, אז התשובה היא "כן". לעומת זאת, אם הכלוב במצב לא טוב (חלודה על הרשת הקדמית, חלקים חסרים וכדומה), אז התשובה היא כמובן "לא". אתם לא רוצים הפתעות ביום הטיסה שלכם!

בקיצור, תחסכו היכן שניתן כל עוד זה לא פוגע בכם או בחיית המחמד שלכם.

מחירים של כלובי טיסה בישראל

אם חשבתם שחברה אחת יותר זולה או יקרה מהאחרת, טעיתם! קיימים הרבה גורמים המשפיעים על מחירי הכלובים, כגון: מיקום החנות, כמות הכלובים שהחנות רוכשת מהספק, תוספות לכלוב, עלויות משלוח, מלאי כללי בשוק, מבצעים וכו'.

כמו בכל תחום, גם כאן מומלץ לעשות סקר שוק.

הבחירה שלנו

כלובי ההטסה של פטמייט (PetMate) ושל ברקו (Bracco) הם הכלובים אשר עומדים ברוב הדרישות של IATA. רוב חברות התעופה בעולם יקבלו בשמחה בעל חיים בכלוב של פטמייט או ברקו.

בשל כך, אנו ממליצים לרכוש כלובי הטסה של פטמייט או ברקו!

כיצד אנו יכולים לעזור לכם?

אנחנו לא חנות חיות, אנחנו מתעסקים בהטסת חיות מחמד! זו העבודה שלנו, זו המומחיות שלנו. ולכן, אנחנו כאן לתת שירות ולא סתם למכור לכם מוצר. אנחנו נעזור לכם להבין איזה כלוב רצוי שתרכשו, בהתאם למידות של חיית המחמד שלכם, משקל, גזע, יעד וחברת תעופה.

הכלובים שאנו מוכרים מגיעים עם "ערכת הטסה". הערכה מכילה כל מה שחברת התעופה שלכם תדרוש מכם, כגון: משטחי החתלה, כלי אוכל/מים, משפך חיצוני, מדבקות מיוחדות, תגיות, ברגים ואזיקונים. הכלובים שלנו מגיעים מוכנים לטיסה ולא תצטרכו ללכת ולהשלים עבורם דברים וכמובן, שלא תהיינה לכם בעיות ו/או הפתעות בשדה התעופה ביום הטיסה.

בנוסף, הכלובים שלנו מגיעים "מושלמים" לטיסה. אנו מספקים קובץ ייחודי שלנו, אשר יסביר לכם כיצד להרכיב את הכלוב ומה עליכם לעשות עם כל מה שהגיע איתו. הקובץ מאוד מפורט ויש בו גם מגוון תמונות, שיעזרו לכם לדעת בדיוק מה עליכם לעשות.

לשם כך, לא תצטרכו להגיע אלינו, אנחנו נשלח את הכלוב אליכם הביתה! בגלל שמדובר במוצרים יחסית גדולים, המשלוח יכול לקחת עד 10 ימי עסקים. אם כי, לרוב, הכלובים מגיעים ללקוחותינו תוך יומיים עד שלושה ימי עסקים בלבד.

בקיצור, אם אתם מחפשים כלובי הטסה, צרו עמנו קשר בהקדם ואנחנו נדאג לסגור לכם את הפינה הזאת.

 

כל הנאמר במאמר שלעיל הינו בגדר המלצה בלבד המבוססת על ניסיוננו ודעתנו האישית בלבד

מאמרים מעניינים

hebrew-pets-img

צור קשר

Call Now Button