google analytical

כלובי טיסה מאושרים להטסה

images-כלובי טיסה מאושרים להטסה

ינו 22, 2019 images

כלובי טיסה מאושרים להטסה

 • כלבים וחתולים
 • מתן גל

הטסת חיות מחמד מתבצעת בכלוב טיסה תקני. קיימים כלובי הטסה רבים. אנחנו נדבר כאן על 7 יצרנים של כלובי טיסה.

המותגים הנמכרים בדרך כלל בישראל הם:

 • פטמייט (PetMate)
 • אטלס (Atlas)
 • דוג איט קרגו (Dogit Design Cargo)
 • ברקו (Bracco)
 • סקודו (Skudo)
 • גוליבר (Gulliver)
 • סאביק אנדס (Savic Andes)

להלן פירוט על סוגי המותגים והמלצותינו.

מה המשמעות של כלוב הטסה תקני?

ראשית, חשוב להבין מהי הדרישה של חברת התעופה שבה תטיסו את חיית המחמד שלכם – חברות התעופה דורשות כי הטסת בעל החיים תתבצע בכלוב הטסה תקני.

ללא קשר למידות של חיית המחמד, מפומרניאן ועד דני ענק, חברות התעופה השונות דורשות כלוב הטסה תקני אשר עומד בהנחיות IATA (יאט"א – הארגון הבינ"ל של חברות התעופה). כלוב הטסה העומד בדרישות אשר נקבעו ע"י IATA ישמור על בטיחותם של הנוסעים על ארבע.

בעולם הדיגיטלי שבו אנו חיים כיום, ניתן למצוא (באינטרנט) סוגים רבים של כלובי הטסה. לרוב, יצויין כי מדובר בכלוב הטסה תקני, אך במקרים רבים מדובר בגימיק שיווקי בלבד.

מצורפת בזו רשימה חלקית של נתונים אשר נקבעו ע"י הארגון על מנת לסייע לכם לדעת האם כלוב ההטסה אכן עומד בהנחיות של IATA :

 • גודל כלוב ההטסה – הדרישה הבסיסית ביותר של IATA הינה, כי הכלוב יהיה בגודל התואם את מידותיו של הכלב או החתול. על כלוב ההטסה להיות גבוה מספיק, כך שאוזניו של הכלב/החתול לא יגעו בתקרתו. בנוסף, על הכלוב להיות ארוך יותר מחיית המחמד, באופן כזה, שהחיה תוכל להסתובב ולשכב בתוך הכלוב, ללא קושי.
 • ברגים – כלוב הטסה תקני חייב להיסגר ע"י ברגים ממתכת. ברגים מפלסטיק וקליפסים אינם מתאימים לטיסה. קליפסים יכולים לשמש כתוספת, אך אינם מהווים תחליף לברגים ממתכת. החלטה זו נובעת מהעובדה, כי ברגים ממתכת הם חזקים ועמידים וכך, ניתן יהיה להבטיח את הישארותו של בעל החיים בכלוב.
 • דלת קדמית – על הדלת להיות עשויה ממתכת חזקה. רוב הדלתות עשויות כ"רשת", ובכך הן מאפשרות אוורור טוב.
 • כלים לאוכל ולמים – כאשר מדובר בטיסה קצרה, מירב הסיכויים שהכלב ו/או החתול שלכם לא יקבל אוכל או מים מהצוות של חברת התעופה, אולם, חובה שיהיה כלי, אשר ניתן יהיה להשתמש בו במקרים חריגים. בכל מקרה, מומלץ להטיס בעל חיים על בטן ריקה.
 • אוורור – אין ספק שזו אחת הדאגות העיקריות בהטסת חיות מחמד. כלוב הטסה תקני צריך להיות עם פתחי אוורור בכל ארבעת צדדיו. על הפתחים להיות בגודל מינימלי של מחצית שטח הצד של הכלוב. כלוב הטסה ללא פתחי אוורור תואמים מסוכן מאוד להטסת חיית המחמד!
 • הגנה מפני נזילות – עפ"י ההנחיות של IATA, חייב להימצא בכלוב ההטסה משטח לספיגת נוזלים. משטח זה ישמור על הכלב ו/או החתול יבשים, במקרה הצורך.

דוגמאות לליקויים בכלובי הטסה:

 • פתח עליון – כלובי טיסה עם דלת פתיחה עליונה לא מאושרים להטסה אצל מירב חברות התעופה.
 • גלגלים – ניתן להשתמש בכלובי הטסה עם גלגלים כל עוד ניתן להסירם בקלות לפני הטיסה.
 • כלוב הטסה רך – אם אתם מטיסים בעל חיים בבטן המטוס, לא תוכלו להשתמש בכלוב הטסה רך.

כלובי הטסה של פטמייט (PetMate)

פטמייט היא חברה אמריקאית המייצרת מוצרים לחיות כבר מעל 50 שנה. החברה מתגאה בכך שרוב המוצרים שלה עדיין מיוצרים בארה"ב.

כלובי ההטסה של פטמייט הם כלובי הטיסה מהפופולריים ביותר בעולם, הן בקרב חברות התעופה והן אצל בעלי חיות מחמד.

הכלובים של פטמייט עשויים מפלסטיק קשיח עם דלת קדמית ממתכת. יש אוורור בכל צדי הכלוב, כך שחיית המחמד שלכם תהנה משפע של אוויר במהלך הטיסה.

אינכם נדרשים לכלים מיוחדים להרכיב את הכלובים של פטמייט. הם מגיעים עם ברגים ממתכת ויש גם אפשרות להוסיף אזיקונים בפינות הכלוב.

למותג 6 גדלים:

 • פטמייט XS – כלוב טיסה בגובה של כ-38 ס"מ. הכלוב מתאים בעיקר לחתולים ולכלבים קטנים (כמו, יורקשייר ושיצו). הכלוב יכול לשאת בעל חיים אשר משקלו עד 7 ק"ג.
 • פטמייט S – כלוב טיסה בגובה של כ-54.5 ס"מ. הכלוב מתאים לרוב, לכלבים קטנים (כמו, קינג צ'ארלס קבליר ובייגל), אשר משקלם עד 13.5 ק"ג. בנוסף לכך, אם יש לכם חתול מגזע מיין קון, הוא כנראה יצטרך להשתמש בכלוב כזה.
 • פטמייט M – כלוב טיסה בגובה של כ-61 ס"מ. הכלוב מתאים לכלבים בינוניים (כמו: בורדר קולי), אשר משקלם עד 23 ק"ג.
 • פטמייט L – כלוב טיסה בגובה של כ-68.5 ס"מ. הכלוב מתאים לכלבים בינוניים (כמו, רועה אוסטרלי), אשר משקלם עד 32 ק"ג.
 • פטמייט XL – כלוב טיסה בגובה של כ-76 ס"מ. הכלוב מתאים לכלבים גדולים (כמו, לברדור), אשר משקלם עד 40 ק"ג.
 • פטמייט G – כלוב טיסה בגובה של כ-89 ס"מ. הכלוב נועד לכלבים ענקיים (כמו, רועה גרמני), אשר משקלם עד 57 ק"ג. אם יש לכם כלב גדול יותר, תצטרכו לרכוש כלוב מיוחד.


כלובי הטסה של אטלס (Atlas)

כלובי הטיסה של אטלס הינם חלק מהמותג האיטלקי פרפלסט (Ferplast). מדובר בחברה ותיקה אשר מייצרת מוצרים כבר למעלה מ-50 שנה!

בישראל, כלובי הטיסה של אטלס פופולאריים מאוד. ככל הידוע לנו, כלובים של אטלס ופטמייט הם הנפוצים ביותר בקרב בעלי חיות מחמד.

הכלובים של אטלס מגיעים עם קליפסים מובנים. כפי שצוין בתחילת המאמר, קליפסים בפני עצמם לא יספיקו לכם. יש לוודא שאתם מקבלים גם ברגים!

לאטלס יש 5 גדלים:

 • אטלס 40 – כלוב הטסה טוב לחתולים. הכלוב שוקל כ-4 ק"ג.
 • אטלס 50 – כלוב הטסה לכלבים בינוניים. הכלוב שוקל כ-7.5 ק"ג. הקיבולת המקסימלית = 30 ק"ג.
 • אטלס 60 – כלוב הטסה לכלבים בינוניים/גדולים. הכלוב שוקל כ-11 ק"ג. הקיבולת המקסימלית = 45 ק"ג.
 • אטלס 70 – כלוב הטסה לכלבים גדולים. הכלוב שוקל כ-12.5 ק"ג. הקיבולת המקסימלית = 60 ק"ג.
 • אטלס 80 – מדובר בכלוב יחסית חדש (נכון לרגע כתיבת המאמר). הכלוב עדיין לא נמכר בישראל. אטלס יצרו את הכלוב בעל המידות הללו כמענה לצורך בכלוב "ענק" (118 ס"מ אורך, 80 ס"מ רוחב ו-88 ס"מ גובה). ככל הידוע לנו, הכלוב שוקל כ-17 ק"ג. היצרן מציין שהקיבולת המקסימלית שלו הינה 80 ק"ג!

מכיוון שמדובר במותג מאוד פופולארי בישראל, חשוב לנו להשוות אותו לפטמייט:

 • יתרון ברכישת כלוב טיסה של אטלס – ניתן לחבר לכלובים גלגלים (הנמכרים בנפרד). כפי שציינו בתחילת המאמר, לא ניתן יהיה להטיס את הכלוב עם הגלגלים, אך ניתן יהיה להיעזר בהם עד שתצטרכו להיפרד מחיית המחמד שלכם. כאמור, הגלגלים נשלפים בקלות.
 • יתרון נוסף ברכישת כלוב טיסה של אטלס – מדובר בכלובים חזקים. כיצד אנו יודעים זאת? באתר היצרן ניתן לראות את הקיבולת המקסימלית של כל כלוב. בהשוואה לכלוב של פטמייט באותה המידה, ניתן בקלות להבחין שלכלובים של אטלס יש קיבולת גדולה יותר. לדוגמא: כלוב הטסה XL של פטמייט יכול להחזיק כלב שמשקלו עד 40 ק"ג. לעומת זאת, כלוב הטסה 70 של אטלס יכול להחזיק כלב שמשקלו עד 60 ק"ג!
 • חיסרון בהשוואה לכלובים של פטמייט – הכלובים של אטלס מגיעים עם משטח בתוך הכלוב. המשטח אמור לאפשר לבעל החיים להישאר יבש, כי הנוזלים ירדו ויצטברו מתחתיו. בפועל, זה לא תמיד עוזר, מכיוון שהנוזלים לא נספגים ולא נשארים מתחת למשטח. בנוסף לכך, המשטח תופס מקום בתוך הכלוב וזה עלול לגרום לכך שתדרשו לרכוש כלוב גדול יותר. לא מומלץ להוציא את המשטח, כי הרצפה לא ממש "ישרה" ויתכן כי חיית המחמד לא תרגיש בנוח.

הערה לגבי היתרונות של כלובי הטיסה של אטלס – היתרונות בדרך כלל לא מתממשים במציאות: לא כל אחד רוצה להשקיע עוד כסף על גלגלים. ניתן לסחוב את הכלוב על עגלת שדה התעופה. ומה לגבי היתרון של המשקל המקסימלי? יש לקחת בחשבון שבנוסף למשקל, על הכלוב להתאים לחיית המחמד גם באורך ובגובה. לרוב, כשמדובר בבעל חיים "כבד", יש צורך בכלוב גדול יותר. בקיצור, זה כנראה יעזור רק במקרה שבעל החיים שלכם שוקל הרבה בהשוואה לגזע שלו.

כלוב טיסה של אטלס - Atlas

כלובי הטסה של דוג איט קרגו (Dogit Design Cargo)

הכלובים של דוג איט שייכים לחברת Hagen הקנדית, אשר נוסדה בשנת 1995. החברה מוכרת כלובי הטסה בכל העולם ולפני כמה שנים החלה למכור גם בארץ.

כלובי טיסה של דוג איט קרגו אינם נפוצים כמו כלובי הטיסה של אטלס ופטמייט אבל, הם לא בהכרח נחותים מהם.

מה שמייחד את הכלובים של דוג איט קרגו היא העובדה שהם בעלי שני מנגנונים על הרשת הקדמית. המנגנון הכפול והרשת העבה מבטיחים נעילה חזקה!

בנוסף, הכלובים יחודיים בכך שהם מגיעים עם כלי מים גדול (בניגוד לחברות האחרות, המספקות כלי יחסית קטן).

הכלובים מגיעים עם 5 קליפסים (2 בכל צד ואחד בחלק האחורי), ועם 10 ברגים קטנים. הברגים והאומים עשויים ממתכת. הברגים אומנם קטנים אבל בסה"כ יש 10 ברגים, 5 קליפסים גדולים ו-4 אזיקונים (אשר ניתן לשים בכל פינות הכלוב), מה שיבטיח, כי בעל החיים לא יוכל לצאת מהכלוב.

ניתן לרכוש בנפרד גלגלים אשר מתאימים לכל הכלובים של דוג איט קרגו.

לדוג איט קרגו יש 5 גדלים: Small, Medium, Large, X-Large ו-XX-Large. הכלוב הכי גדול מקביל לכלוב הענק של פטמייט.

כלוב טיסה של דוג איט קרגו - Dogit Cargo

כלובי הטסה של ברקו (Bracco)

הכלובים של ברקו שייכים ל-Laroy Group (חברה בלגית).

מדובר בכלובי הטסה חדשים יחסית. מניסיוננו, לא עלה דבר 'בעייתי', ונראה כי מדובר בכלובי הטסה טובים.

ככל הידוע לנו, יש 5 גדלים. עפ"י נתוני היצרן, הכלוב הענק שלהם יכול להחזיק כלב שמשקלו עד 100 ק"ג!

כלוב טיסה של ברקו - Bracco

כלובי הטסה של סקודו (Skudo)

כלובי סקודו שייכים לחברה האמריקאית MidWest Homes For Pets , שנוסדה בשנת 1921.

הכלובים של סקודו מאוד פופולריים בישראל וניתן למצוא את הכלובים בחנויות רבות.

לסקודו קיימים 6 גדלים, אך אין להם כלוב ענק. הכלוב הגדול ביותר שלהם הוא בגובה של כ-71 ס"מ.

כלובי ההטסה של סקודו לא עומדים בכל הדרישות של IATA. לכלובים אין ברגים, רק קליפסים! האם זה אומר שלא ניתן לטוס עם כלובי הטסה של סקודו? לא בהכרח…הנהלים של IATA קובעים שיש צורך בברגים אך בפועל, הנציגים של חברות התעופה לא תמיד מעודכנים בנהלים, ולעיתים אף לא שמים לב.

כלוב טיסה של סקודו - Skudo

כלובי הטסה של גוליבר (Gulliver)

כלובי ההטסה של גוליבר שייכים לחברת Stefanplast האיטלקית, אשר הוקמה בשנת 1964. החברה מייצרת 4 גדלים של כלובי הטסה, שהגדול מביניהם בגובה של כ-75 ס"מ.

עד לאחרונה, כלובי הטיסה של גוליבר לא הגיעו עם ברגים אלא רק עם קליפסים. בעקבות תלונות, החברה החליטה להוציא דגמים חדשים ובהם יש כיום 4 ברגים. מכיוון שהתהליך יחסית חדש, אם החלטתם לרכוש כלוב טיסה של גוליבר, וודאו שמדובר בדגם החדש ובדקו שיש ברגים!

הכלובים של גוליבר מעוצבים יפה. מה שנחמד בכלובים שלהם הוא המצאותם של תאי האחסון בחלק העליון, בהם ניתן לאחסן אוכל, צעצועים, רצועה וכו'. מניסיון, תאי האכסון יכולים לעזור מאוד.

לדעתנו, הברגים הם חלק חשוב בכלוב ההטסה. לכן, על סמך ניסיוננו, לעיתים 4 ברגים זה פשוט לא מספיק.

כלוב טיסה של גוליבר - Gulliver

כלובי הטסה של סאביק אנדס (Savic Andes)

המותג האחרון במאמר שלנו הוא סאביק אנדס. מדובר כאן בעוד חברה בלגית (הבלגים כנראה אוהבים חיות) אשר הוקמה לפני יותר מ-40 שנה. נכון להיום, לחברה 4 גדלים של כלובים.

הכלובים של סאביק אנדס איכותיים, אך לא נפוצים כל כך בארץ. למה? האמת שאין לנו מושג למה. באירופה, לעומת זאת, הכלובים מאוד פופולאריים. רוב הלקוחות שלנו מאירופה מגיעים לארץ עם כלובים אלה.

לכלובים יש קליפסים וגם ברגים וניתן לרכוש להם גם גלגלים.

הכלובים של סאביק אנדס מיוחדים בכך שלכל הגדלים יש שתי ידיות בגג הכלוב. האם הדבר מסייע? הרעיון נחמד לכלובים הקטנים אבל פחות פרקטי בכלובים הגדולים.

כלובי הטסה מיוחדים (מעץ או ממתכת)

חברות תעופה רבות ידרשו ממכם כלוב הטסה מחוזק, במידה ויש לכם כלב "חזק", "אגרסיבי" או "מסוכן". לדוגמא: לופטהנזה יסכימו להטיס פיטבול או אמסטף רק אם תבואו עם כלוב הטסה מעץ או ממתכת.

האם יש חנויות בארץ אשר מוכרות כלובים כאלה? לצערנו, לא.

האם כל נגר יכול לבנות כלוב כזה? בעיקרון, כן אלא שהנגר חייב להכיר את הנהלים של IATA. רוב הסיכויים שלא תמצאו נגר שכזה ולכן, מומלץ לעשות זאת מול חברה שמתחמה בהטסת חיות (כמונו למשל).

יש לקחת בחשבון שמדובר בכלובים יקרים וכבדים! כלוב מעץ יכול בקלות לשקול 40 קילו!

בנוסף לכך, לא ניתן לקפל כלוב מעץ ולכן, זה מאוד בעייתי לשנע כלוב מסוג זה ממקום למקום.

לכן, אם אתם נדרשים לכלוב מיוחד (בגלל הגזע של הכלב ו/או בגלל המידות שלו), אל תהססו לפנות אלינו!

כלוב טיסה מעץ

כלוב הטסה משומש (יד 2)

אין ספק שכולנו מעוניינים לחסוך, היכן שניתן. ולכן, אין זה מפתיע שבעלי חיות מחמד מחפשים כלובי הטסה משומשים.

האם הדבר מומלץ? ובכן, אם הכלוב מתאים לחיית המחמד שלכם והוא (הכלוב) במצב טוב, עם כל חלקי, אז התשובה היא "כן". לעומת זאת, אם הכלוב במצב לא טוב (חלודה על הרשת הקדמית, חלקים חסרים וכדומה), אז התשובה היא כמובן "לא". אתם לא רוצים הפתעות ביום הטיסה שלכם!

בקיצור, תחסכו היכן שניתן כל עוד זה לא פוגע בכם או בחיית המחמד שלכם.

מחירים של כלובי טיסה בישראל

אם חשבתם שחברה אחת יותר זולה או יקרה מהאחרת, טעיתם! קיימים הרבה גורמים המשפיעים על מחירי הכלובים, כגון: מיקום החנות, כמות הכלובים שהחנות רוכשת מהספק, תוספות לכלוב, עלויות משלוח, מלאי כללי בשוק, מבצעים וכו'.

כמו בכל תחום, גם כאן מומלץ לעשות סקר שוק.

הבחירה שלנו

כלובי ההטסה של פטמייט (PetMate) הם הכלובים אשר עומדים ברוב הדרישות של IATA. רוב חברות התעופה בעולם יקבלו בשמחה בעל חיים בכלוב הטסה כזה.

לכלובים של פטמייט יש חיסרון אחד והוא: האומים עשויים מפלסטיק. האם זה אומר שצפויות לכם בעיות? לא ממש…רוב חברות התעופה בעולם לא דורשות אומים ממתכת. בנוסף לכך, פטמייט הפנימו שבעתיד אולי ידרשו זאת והם התחילו לאחרונה לספק אומים ממתכת, כך שבעיקרון, הם הצליחו להתגבר על החיסרון.

בשל כך, אנו ממליצים לרכוש כלובי הטסה של פטמייט!

כיצד אנו יכולים לעזור לכם?

אנחנו לא חנות חיות, אנחנו מתעסקים בהטסת חיות מחמד! זו העבודה שלנו, זו המומחיות שלנו. ולכן, אנחנו כאן לתת שירות ולא סתם למכור לכם מוצר. אנחנו נעזור לכם להבין איזה כלוב רצוי שתרכשו, בהתאם למידות של חיית המחמד שלכם, משקל, גזע, יעד וחברת תעופה.

הכלובים שאנו מוכרים מגיעים עם "ערכת הטסה". הערכה מכילה כל מה שחברת התעופה שלכם תדרוש מכם, כגון: משטחי החתלה, כלי אוכל/מים, משפך חיצוני, מדבקות מיוחדות, תגיות, ברגים ואזיקונים. הכלובים שלנו מגיעים מוכנים לטיסה ולא תצטרכו ללכת ולהשלים עבורם דברים וכמובן, שלא תהיינה לכם בעיות ו/או הפתעות בשדה התעופה ביום הטיסה.

בנוסף, הכלובים שלנו מגיעים "מושלמים" לטיסה. אנו מספקים קובץ ייחודי שלנו, אשר יסביר לכם כיצד להרכיב את הכלוב ומה עליכם לעשות עם כל מה שהגיע איתו. הקובץ מאוד מפורט ויש בו גם מגוון תמונות, שיעזרו לכם לדעת בדיוק מה עליכם לעשות.

לשם כך, לא תצטרכו להגיע אלינו, אנחנו נשלח את הכלוב אליכם הביתה! בגלל שמדובר במוצרים יחסית גדולים, המשלוח יכול לקחת עד 10 ימי עסקים. אם כי, לרוב, הכלובים מגיעים ללקוחותינו תוך יומיים עד שלושה ימי עסקים בלבד.

בקיצור, אם אתם מחפשים כלובי הטסה, צרו עמנו קשר בהקדם ואנחנו נדאג לסגור לכם את הפינה הזאת.

 

כל הנאמר במאמר שלעיל הינו בגדר המלצה בלבד המבוססת על ניסיוננו ודעתנו האישית בלבד

מאמרים מעניינים

hebrew-pets-img

צור קשר