google analytical

הטסת כלב מסוכן

images-הטסת כלב מסוכן

דצמ 24, 2019 images

הטסת כלב מסוכן

 • כלבים
 • מתן גל

עבור רבים מאיתנו, כלב נחשב כחלק חשוב מהמשפחה. ולכן, טבעי שמשפחות רבות לא מוכנות לחשוב על השארת הכלב שלהם מאחור. עם זאת, כדאי לדעת שכל הנושא של הטסת כלב הוא רציני ומורכב ביותר. הדבר מסתבך יותר כאשר מדובר בהטסת כלב מסוכן.

מהו כלב מסוכן?

כלב מסוכן

לפי התקנות, כלב מסוכן הוא "כלב השייך לגזע מסוכן וכן כלב שהוא הכלאה של גזע מסוכן וקיים דמיון בין דפוסי התנהגותו ותכונותיו הפיסיות לאלו של כלב השייך לגזע מסוכן".

כלומר, כלב מסוכן הוא כלב ששייך לאחד הגזעים שהוגדרו כמסוכנים ואין זה משנה אם הכלב גזעי או "מעורב".

הגזעים המסוכנים בישראל

גזע מסוכן בישראל - בול טרייר

במדינת ישראל, הגזעים הבאים הוגדרו כמסוכנים:

 • אמריקן סטאפורדשייר בול טרייר (אמסטאף)
 • בול טרייר
 • דוגה ארגנטינאי
 • טוסה יפני
 • סטאפורדשייר בול טרייר (סטאף אנגלי)
 • פיטבול
 • פילה ברזילאי
 • רוטווילר
 • אמריקן בולי (התווסף ב-2019 לרשימת הכלבים המסוכנים בישראל)

למה כלבים אלו נחשבים למסוכנים בישראל?

כלב מסוכן עם מחסום

כלבים אלו הוגדרו כמסוכנים כי הם מאופיינים בתכונות גופניות ייחודיות (כמו מבנה לסת עוצמתי) והתנהגותיות מסוימות.

האם זה אומר שלא ניתן לאלף אותם ולגדל אותם כחיות מחמד? ממש לא! מרבית הכלבים שמוגדרים כמסוכנים הינם ידידותיים, ולא יתקפו בני אדם או חיות אחרות ללא סיבה.

יבוא / הטסת כלב מסוכן לישראל

מטוסים בשמיים לכיוון ישראל

בכדי לייבא כלב מסוכן לישראל, עליכם לעמוד בתקנות (יבוא והחזקה של כלבים מסוכנים תשס"ה-2004) ובהגבלות שונות.

אחד הדברים שתצטרכו להשיג הוא רישיון יבוא (היתר יבוא). בכדי לקבל את הרישיון הזה, הדברים הבאים חייבים להתקיים:

 • בעל הכלב חייב להיות אדם מעל גיל 18.
 • הכלב חייב לעבור עיקור או סירוס.
 • על הכלב להיות בהחזקתו של בעליו לפחות 18 חודשים לפני מועד הבאתו לישראל.

בנוסף לתנאים אלה, אם תרצו להביא לישראל כלב מסוכן, עדיין תצטרכו לעמוד בכל הדרישות ליבוא חיית מחמד לישראל. כלומר, הכלב שלכם יצטרך שבב, חיסון כלבת, בדיקת נוגדנים וכו'. אנו ממליצים לקרוא את נהלי היבוא של ישראל בעמוד הבא – לחץ כאן!

הטסת כלב מסוכן לישראל כמשלוח אווירי

משלוח אווירי של כלבים

ב-2017, נהלי היבוא של מדינת ישראל השתנו. משרד החקלאות קבע שכלב שנדרש לרישיון יבוא יצטרך לטוס באמצעות שטר מטען.

בשל העובדה שכלבים מסוכנים נדרשים לרישיון יבוא, אפשר להביאם רק בתור משלוח אווירי (באמצעות שטר מטען). במילים אחרות, אין אפשרות להביא כלב מסוכן כמטען חורג (בעלויות סבירות) ו/או בתא הנוסעים (כמו למשל בתור כלב לתמיכה נפשית). יבוא כלב מסוכן לישראל ניתן לעשות רק בתור קרגו, נקודה!

להלן שאלה נפוצה בנושא הזה: הכלב המסוכן שלי נולד או היה בעבר בישראל, האם התהליך שונה? התשובה היא חד משמעית לא! כלבים מסוכנים יכולים להגיע לישראל רק בתור משלוח אווירי.

חברות תעופה שלא מטיסות ו/או מגבילות הטסת כלבים מסוכנים

בן אדם בדיכאון כי לא מטיסים לו את הכלב

אם חשבתם שזה כל מה שאתם צריכים לדעת על הטסת כלב מסוכן לישראל, טעיתם!

אחרי שכבר הפנמתם לאיזה מסמכים תצטרכו ואיזה תהליך תצטרכו לעבור בכדי להביא את הכלב שלכם לישראל, עכשיו אתם גם צריכים למצוא חברת תעופה שתהיה מוכנה לקחת את הכלב שלכם.

כיום, רוב חברות התעופה לא מוכנות להטיס כלבים בעלי אף פחוס ו/או כלבים מסוכנים/אגרסיביים. להלן כמה דוגמאות:

 • חברות התעופה יונייטד (United) ודלתא (Delta) לא מאשרות להטיס באמצעותן פיטבול, אמסטאף, בול טרייר ועוד. מומלץ להיכנס לאתרים שלהן בכדי לראות את הרשימות המלאות.
 • לופטהנזה (Lufthansa) – החל מה-1/1/2020, לא ניתן יהיה להטיס עימם כלבים בעלי אף פחוס (כגון פיטבול, אמסטאף, בול טרייר ועוד) בתור מטען חורג. לופטהנזה יאפשרו עדיין להטיס כלבים בעלי אף פחוס ו/או מסוכנים רק בתנאי שזה יהיה כמשלוח אווירי (באמצעות שטר מטען). בנוסף לכך, לופטהנזה קבעו כבר לפני כמה שנים שבכדי להטיס דרכם כלב מסוכן/אגרסיבי (כגון פיטבול, רוטווילר ועוד), יש להטיסו בכלוב עץ או מתכת. לא ניתן להטיס בלופטהנזה כלב מסוכן בכלוב הטסה רגיל!

יש עוד חברות תעופה רבות שלא מוכנות להטיס כלב מסוכן. אנו ממליצים לכם לבדוק מול חברת התעופה, שאיתה תרצו לטוס, לפני שאתם מזמינים לעצמכם כרטיסי טיסה.

יבוא כלב מסוכן לישראל – כמה זה יעלה?

כמה כסך צריך בשביל להטיס כלב מסוכן

בעקבות השינויים שהונהגו ב-2017, היום, הטסת כלב לישראל היא סיפור יקר. כמה יקר? לעיתים, מדובר בהליך של אלפי דולרים!

למה זה כל כך יקר? בעיקר בשל העובדה שלשלוח כלב באמצעות שטר מטען עולה יותר מאשר לשלוח כלב כמטען חורג. בנוסף לכך, ברגע שיש שטר מטען, יש עלויות נוספות כגון: עלות הנפקת שטר המטען, עלויות שחרור ממכס ועוד.

בקיצור, אם אתם מתכננים להביא פיטבול לישראל, קחו בחשבון שזה יעלה לכם המון!

הסנקציות

כלב מסוכן בהסגר

אדם אשר מביא כלב מסוכן לישראל מבלי לעמוד בכל התנאים שנקבעו, דינו עד 6 חודשי מאסר!

ומה לגבי הכלב? השירותים הווטרינרים יחזירו את הכלב לארץ המוצא או ירדימו אותו. הבעלים, כמובן, יחויב בכל ההוצאות הכספיות הכרוכות.

מדינות שלא מאשרות יבוא של כלבים מסוכנים

הכניסה לכלבים מסוכנים אסורה

ניתן להקיש מהמאמר לעיל, שהרשויות בארץ הגזימו עם הדרישות שלהן. אנחנו, לעומת זאת, חושבים אחרת. אנחנו חושבים אחרת מכיוון שהמצב כאן לא כל כך גרוע.

האם ידעתם, למשל, שיש מדינות שלא מאפשרות כלל להכניס אליהם כלבים מסוימים? כן, נשמע הזוי, אבל יש מדינות בעולם שפשוט לא יאפשרו לכם להכניס אליהן פיטבול או כלב מסוכן אחר. עצוב 🙁

להלן כמה דוגמאות:

 • גרמניה – אם תרצו לעבור לגרמניה, תדעו שלא תוכלו לעשות זאת עם פיטבול, אמסטאף, סטאפורדשייר בול טרייר או בול טרייר.
 • בריטניה – חוק הכלבים המסוכנים, אשר נחקק ב-1997, קבע שיש 4 גזעים שאסור להחזיק בממלכה: פיטבול, טוסה יפני, פילה ברזילאי ודוגה ארגנטינאי. ניתן לקבל אישור חריג אבל מדובר בסיפור מורכב, ארוך ויקר. אם יש לכם כלב כזה, אנו ממליצים לכם לשקול היטב את מעברכם (גם אם מדובר בכלב "מעורב").
 • אוסטרליה וניו זילנד – הרשויות באוסטרליה וניו זילנד קבעו שלא ניתן להכניס דוגו ארגנטינאי, פילה ברזילאי, טוסה יפני, פיטבול ופרסה קנריו. בנוסף, אסור גם לייבא כלבים אשר מעורבים עם כלבי פרא (כגון זאב צ'כי).

סיכום:

משפחות רבות מבצעות בשנים האחרונות רילוקיישן עם חיות מחמד. בכדי להגדיל את הסיכויים למעבר חלק, יש הרבה דברים שצריך לתכנן מראש בכדי למנוע עוגמת נפש והוצאות מיותרות.

מניסיון, יהיו דברים שתוכלו לעשות לבד ויהיו דברים שתצטרכו בהם עזרה. תעשו לעצמכם ולכלביכם טובה ותנו למומחים לעשות זאת עבורכם. יש מצב שעם חברה להטסת חיות מחמד זה יעלה לכם יותר, אבל מכיוון שכלב הוא הרבה יותר מחיית מחמד, אנו ממליצים לכם לא לקחת סיכונים מיותרים.

כפי שניתן להבין ממאמר זה, הטסת כלבים מסוכנים אינה דבר פשוט ועל כל טעות משלמים, לפעמים אפילו ביוקר!

מאמרים מעניינים

hebrew-pets-img

צור קשר

Call Now Button