הטסת כלבים לישראל

images-הטסת כלבים לישראל

אוג 31, 2017 images

הטסת כלבים לישראל

  • כלבים
  • מתן גל

הטסת כלבים לישראל היא משימה שצריך להיערך אליה לא רק ברמה הפיזית אלא גם ובעיקר ברמה המשפטית. את הלכות המשפט וגבולות המותר והאסור ביבוא כלב קובע משרד החקלאות. הדרישות שהוא מציב לטסים לישראל הן כדלקמן:

הטסת כלבים לישראל – גיל הכלבים

כלבים אשר מגיעים לישראל חייבים להיות לפחות בני 4 חודשים. בפועל, עד לסיום הכנת כל המסמכים, הכלבים יגיעו לישראל כאשר הם לפחות בני 5 חודשים. משרד החקלאות מאשר הטסת כלבים לישראל בגיל צעיר יותר (3 חודשים) רק אם הכלבים מגיעים לישראל מאוקיאניה, בריטניה, יפן וקפריסין. הסיבה לכך היא כי מהמדינות הללו הכלבים לא יצטרכו לקבל חיסון נגד כלבת.

הטסת כלבים לישראל מחייב "שבב אלקטרוני"

כל הכלבים אשר מגיעים לישראל חייבים להיות מצויידים עם שבב אלקטורני תת עורי. אין להגיע עם שבב אשר נמצא מחוץ לכלב! תאמינו או לא, אבל היו מקרים שאנשים שמו את השבב בתוך הרצועה של הכלב.

על השבב להיות בעל יכולת שידור של 134.2 קילוהרץ. בנוסף לכך, השבב חייב להיות שבב בינלאומי אשר עומד בדרישות התקן ISO 11784 ו-11785.

ניתן להגיע עם שבבים שאינם עומדים בתקן הבינלאומי (ISO), אך במקרים כאלו, על הבעלים להביא קורא שבבים אשר בעזרתו ניתן יהיה לקרוא את השבב.

חיסון נגד כלבת

הכלבים אשר מגיעים לישראל חייבים להיות מחוסנים כנגד מחלת הכלבת. על החיסון להיות לפחות בתוקף של 30 ימים ולא יותר משנה. חובה לעשות את החיסון לאחר החדרת השבב!

כלבת נחשבת למחלה קטלנית ולמחלה אין תרופה מוכרת! גם אם אתם לא טסים עדיין לישראל, מומלץ לדאוג לכך, שהכלב שלכם תמיד יהיה מחוסן כנגד המחלה. בנוסף לכך, אם תדאגו שלכלב תמיד יהיה חיסון כלבת בתוקף, יתכן ותוכלו לקצר במעט את תהליך המעבר, כשזה יהיה רלוונטי.

בדיקת דם (נוגדני כלבת)

משרד החקלאות מאפשר הטסת כלבים לישראל רק אם הם עברו בדיקת דם. את בדיקת הדם ניתן לעשות רק כאשר קיים חיסון כלבת בתוקף. כלומר, ניתן לעשות את הבדיקה רק אם החיסון בן 30 ימים לפחות ולא יותר משנה. על התוצאה להיות לפחות 0.5 IU/ml, ואת הדגימה תצטרכו לשלוח רק למעבדה מאושרת.

כלבים אשר לא עוברים את הבדיקה יצטרכו לקבל חיסון חדש, להמתין 30 ימים, ולאחר מכן לעשות שוב את הבדיקה. ברוב המקרים, עוברים את הבדיקה בפעם הראשונה. אלו שלא, לרוב עוברים בפעם השנייה.

תעודת בריאות

כ-10 ימים לפני ההגעה לישראל, יש להוציא לכלב תעודת בריאות ווטרינרית. התעודה צריכה לכלול אישור שהכלב אינו חולה במחלה זיהומית מדבקת. בנוסף לכך, בתעודה יש לציין את החיסון נגד הכלבת ובדיקת הדם.

עוד בנושא יבוא כלבים >>

נמלי התעופה והשייט המותרים

ניתן לייבא כלבים לישראל רק דרך נמל התעופה בן גוריון, נמל חיפה, נמל אשדוד ונמל אילת. על הבעלים להודיע למשרד השירותים הווטרינריים בנמל על הגעת הכלב לפחות 2 ימי עסקים טרם העמסתו על המטוס/האוניה איתם הוא מגיע לארץ.

עוד בנושא הטסת בעלי חיים >>

מאמרים מעניינים
Labrador dog and gray cat are looking towards viewer

צור קשר

נשמח לשמוע מכם!

Call Now Button